live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Довідки із QR-кодами та інформація про стаж в інтернеті: Дубілет розповів, як українці житимуть без трудової книжки

У середу, 9 жовтня, уряд запускає в роботу законопроєкт і акти, які скасують обов'язковість трудових книжок

Про це міністр уряду Дмитро Дубілет повідомив у Facebook.

Він назвав тези пропонованої реформи. Зокрема:

  • Громадяни не будуть зобов'язані при найманні на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцям не потрібно її перевіряти або зберігати.
  • В електронних реєстрах держави дані про трудовий стаж всіх українців з 2000 року є і так. Для розрахунку пенсій або інших соціальних виплат вже використовуються саме ці дані.
  • Громадяни зможуть легко отримати електронний документ з інформацією про свій стаж в Інтернеті. Цей документ вони можуть надати роботодавцю, якщо того важливо перевірити стаж здобувача з офіційних реєстрів.
  • Щоб отримати цей документ, громадянину потрібно буде зробити кілька кліків і скористатися ЕЦП (електронний цифровий підпис). Дубілет висловив сподівання, що туди встигнуть "прикрутити" і BankID.
  • Роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатися на ці документи.
  • Якщо у вас є трудовий стаж до 2000 року, буде можливість занести цю інформацію в електронний реєстр - самостійно або через роботодавця. Тоді вам зберігати трудову книжку, як носій інформації, не буде потреби.
  • Якщо хтось все ж захоче "колекціонувати" інформацію про своє стажі в трудових книжках, забороняти це не будуть. Можна все так же просити свого роботодавця робити в ньому записи і ставити штампи. Але ні працівник, ні роботодавець це тепер не зобов'язані робити.

Міністр сподівається, що зможуть прийняти закони, відповідні постанови і запустити все технічно вже в цьому - 2019 - році.

 

новини партнерів

22 січня, 2020 середа

22 січня, 2020 середа

21 січня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати