live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Помовчте, будь ласка": голова Житомирської ОДА нагримав на активіста, який проти "формули Штайнмаєра"


фото: zhitomir.info
Голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко виступав на підтримку "формули Штайнмаєра" під час позачергової сесії, на яку прийшли і представники громадськості

Про це повідомляє Житомир.info.

На позачерговій сесії Житомирської обласної ради 8 жовтня розглядали звернення до керівництва держави щодо неприпустимості імплементації "формули Штайнмаєра".

"Ми, депутати Житомирської обласної ради, заявляємо про те, що анонсовані 1 жовтня наміри реалізації так званої "формули Штайнмаєра" є, на нашу думку, неприпустимими та такими, що шкодять національним інтересам України. Внаслідок реалізації "формули Штайнмаєра" Україна отримає саме легітимізацію та тривале консервування терористичних, окупаційних адміністрацій в ОРДЛО через проведені вибори. Пізніше плануватиметься і номінальне повернення вказаних територій до складу України. Враховуючи поведінку окупаційних військ та дій офіційного Кремля, немає жодних причин вважати, що відбувається встановлення реального контролю над усією ділянкою україно-російського кордону", - зачитав звернення один з його ініціаторів депутат об’єднання "Самопоміч" Остап Маланюк.

У зверненні також наголошується, що депутати заперечують спробам реалізації так званої "формули Штайнмаєра" та надання особливого статусу окупованим територіям та розміну перспектив української держави "на примарний мир ціною приниження країною-агресором". 

Депутати звернулись до президента України із проханням запровадити практику прийняття доленосних для держави рішень з урахуванням думки суспільства шляхом проведення всенародного референдуму.

До депутатів також звернулись і представники громадськості, які прийшли на сесію із плакатами "Ні капітуляції" та "Ні відведенню військ".

"Давайте не допустимо федералізації, давайте не допустимо того, щоб вибори були фейком, як в Криму. Справедливо висловився Сидір Кізін, що ніхто притомний не піде туди депутатом балотуватися. Зараз у нас є унітарна держава. Від того, що порушені кордони, які були встановлені в 1945 році, накладені санкції. Якщо відбудеться федералізація – це змінить світовий порядок, це потягне за собою події як політичні, так і економічні. І Україна від цього не виграє. Я хочу, щоб ми всі відчули, я також звертаюсь до пана Володимира (Ширми, голови облради - ред.) та пана Віталія (Бунечка, голови ОДА - ред.), які зараз керують нашою областю, щоб вони теж відчули і зрозуміли свою відповідальність за долю України", - звернулась до присутніх громадська активістка Вікторія Артеменко.

Після цього голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко виклав свою позицію та позицію президента України щодо "формули Штайнмаєра" та зачитав свою заяву, яку озвучив на пресбрифінгу перед сесією.

"Чи варто лякатись "формули Штайнмаєра"? Ні. Вона не передбачає, що Україна визнає анексію Криму, вона не відмовляється від Донбасу ні в якому разі, вона не передбачає, що вибори на Донбасі пройдуть вже завтра, вона не передбачає, що вибори на Донбасі пройдуть під дулами автоматів. "Формула Штайнмаєра" каже лише про одне: коли має запрацювати закон про особливий статус Донбасу – після проведення місцевих виборів, які відбудуться лише за Конституцією України, лише за законодавством України. І тим, хто каже: хто побоїться туди йти (брати участь у виборах), відповідаю – я не побоюся, я поїду, я там був", - виголосив з трибуни Віталій Бунечко.

Під час цієї промови хтось із громадських активістів спробував висловити репліку. Голова Житомирської ОДА гримнув на людей із плакатами й вигукнув: "Помовчте, будь ласка".

Потім Бунечко розповів про подальші дії влади, себто, про зустріч в Нормандському форматі (в цьому форматі передбачена зустріч президента України, Франції, канцлера Німеччини та президента Російської Федерації – ред.). За словами очільника ОДА, позиція президента співпадає із позицією українців, і вона полягає у виведенні іноземних військових формувань, відновленні контролю українськими прикордонниками над україно-російським кордоном, в обміні полоненими та проведенні виборів за українським законодавством.

Наприкінці свого виступу Віталій Бунечко нарікав на попередників, які, за його словами, "здали Крим" та допустили війну на сході України.

"Останні 9 місяців я теж був на Донбасі, був в Маріуполі, і я вас запевняю, що люди хочуть миру, всім набридла війна. А те, що відбувається зараз на майданах – це просто маніпуляції минулої влади, які здали Крим в 2014 році, які не зробили жодної дії для того, щоб не розгорнулась війна на Донбасі, які не імплементували "формулу Штайнмаєра", а тільки маніпулюють", - сказав Бунечко.

Після виступів голова обласної ради Володимир Ширма поставив на голосування звернення, але для його прийняття не вистачило голосів: "за" - 25, "проти" - 5, "утримались" - 4, а п’ять депутатів вирішили не голосувати. На позачерговій сесії були присутні 39 депутатів з 64.

новини партнерів

15 липня, 2020 середа

14 липня, 2020 вівторок

15 липня, 2020 середа

14 липня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати