live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Депутат Київради пояснив, чому заборона на продаж алкоголю вночі діє попри рішення суду


фото: 112.ua
Рішення Київської міської ради від 2016 року про заборону продажу алкоголю у столиці вночі, яке Верховний суд визнав незаконним, мало рекомендаційний характер, а рішення від 2018 року залишається чинним

Про це розповів депутат Київради Владислав Михайленко, передає "Укрінформ".

"Є два рішення (Київради, - ред.) 2016 і 2018 років. У 2018 році рішення було прийнято після того, як парламент ухвалив закон, де прописано - надати повноваження міським радам обмежувати в часі продаж алкоголю на власній території. І це рішення щодо його законності не має жодних сумнівів, позови в суд не подавалися, і його ніхто не визнавав незаконним", - сказав Михайленко.

Він пояснив, що рішення Київської міської ради від 2016 року про заборону продажу алкоголю у столиці вночі, яке Верховний суд визнав незаконним, мало рекомендаційний характер.

"Рішення Верховного суду стосується рішення Київради 2016 року, яке мало рекомендаційний характер і про яке в свій час Господарський суд уже говорив, що треба визнати його незаконним... І зараз третя інстанція - касаційна - залишила в силі рішення апеляційного суду. Але це все стосується рішення Київради 2016 року, яке мало рекомендаційний характер, тому що було прийнято ще до закону", - підкреслив депутат Київради.

За його словами, в Києві й далі діє рішення Київради від 2018 року, яким заборонено продавати алкогольні напої з 23:00 до 10:00.

"І рішення 2016 року, і рішення 2018 року - залишається в законній силі, тому що його ніхто не скасовував. Тому що позиція суду "половинчаста", тому що позивач позивався до господарської інстанції, а Господарський суд не може скасовувати нормативно-правові акти, він може визнавати чи не визнавати договори. Тобто рішення 2016 і 2018 року залишається чинним. Але в будь-якому разі те обмеження, яке діє досі, діє відповідно до рішення 2018 року, яке ніхто не оскаржував, і немає сумнівів щодо його законності", - наголосив Михайленко.

Нагадаємо, Верховний суд визнав незаконною заборону продавати алкоголь вночі

новини партнерів

9 липня, 2020 четвер

9 липня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати