Помер український письменник, засновник видання "ЛітАкцент" Володимир Панченко

У понеділок, 14 жовтня, у віці 65 років помер український письменник, літературознавець, професор Києво-Могилянської академії, член Національної спілки письменників України, засновник і шеф-редактор видання "ЛітАкцент" Володимир Панченко

Про це повідомив у Facebook письменник Михайло Слабошпицький.

"Болісна звістка: не стало Володимира Панченка. Ще три дні тому ми говорили з ним по телефону, і він казав слова прощання", - написав Слабошпицький.

За словами Слабошпицького, останні роки роботи Панченка були дуже плідними.

"Останні роки у нього були неймовірно продуктивними. З'явився двома виданнями його "Сонячний годинник", що має таку жанрову дефініцію: "книга пілігрима". Його повість "Про Миколу Зерова" перемогла в кількох рейтингах і засвідчила, що це - одна з найвидатніших літературознавчих праць в Україні. Я маю відчуття виконаного обов’язку перед другом через те, що ще встиг видати його унікальну книгу "Літературний ландшафт України. ХХ століття (50 "слайдів")". Це також своєрідна "книга пілігрима". Невиправний подорожанин, якого манили дороги, Панченко виступає тут мандрівником у світі книг", - розповів Слабошпицький.

Володимир Панченко народився 2 вересня 1954 року в селі Демидівка Любашівського району Одеської області. Закінчив філологічний факультет Одеського державного університету імені І. І. Мечникова у 1975 році.

Панченко - автор численних праць з історії української літератури, зокрема, "Юрій Яновський" (1988), "Володимир Винниченко: парадокси життя і творчості" (2004), "Неубієнна література", літературно-критичних книг та сценаріїв документальних фільмів, народний депутат Верховної Ради України I скликання, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат премії ім. Володимира Винниченка Українського фонду культури та низки літературних премій, почесний громадянин Кропивницького.

Все по темі

новини партнерів

22 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати