live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Що робити з бойовиками "ЛНР"/"ДНР": Яременко назвав кроки до амністії колаборантів, не причетних до вбивств


фото: ukrop
Україна не піде на амністію тих, хто причетний до воєнних злочинів, але має визначити на законодавчому рівні, як вчиняти з колаборантами

Про це заявив журналістам народний депутат від "Слуги народу", голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики Богдан Яременко, передає Еспресо.TV.

За словами народного депутата, амністія є одним з ключових і окремим пунктом Мінських домовленостей. 

"Погодившись на неймовірно неправильну тезу в Мінських домовленостях-2, українська влада і дипломатія на чолі з президентом Порошенком робила зусилля для перегляду прочитання цього. І в Україні у нас прийнято законопроєкт, який дещо інакше пояснює амністію, ніж те, що закладено в Мінських домовленостях-2. Там є достатньо брутальна фраза про те, що Україна забезпечить амністію, недискримінацію, непереслідування для всіх учасників подій на Донбасі. Це не так. Ми не можемо відкинути загальний принцип права – невідворотність покарання. Для тих, хто здійснили воєнні злочини, для тих, хто здійснили злочини проти людяності, для тих, хто причетні до вбивств, тортур, Україна ніколи не піде на амністію", - наголосив Яременко.

Він зауважив, що у цьому питанні є порозуміння з партнерами України в Європі щодо необхідність більш чіткого трактування амністії. 

"У той же час, звичайно, нам треба рухатись в сторону прийняття законів, які дозволять нам чітко встановити правовий статус людей, які залишалися на окупованих територіях і в якійсь формі, яка не становить складу злочину відповідно до кримінального законодавства, але може піддаватися моральному осуду тощо, і що нам робити з цими людьми. Або що робити з тими навіть учасниками незаконних збройних формувань, які не причетні до вбивств, до обстрілів українських територій, не причетні до тортур тощо, і які розкаялися", - зауважив нардеп.

На запитання, як Україна встановлюватиме це, він відповів, що в цьому питанні існує міжнародний досвід.

"Встановлювати це можна тільки на підконтрольній території, для цього можуть бути складені окремі процедури в українському законодавстві, які передбачатимуть як явку з повинною або визнання своєї провини, так і автоматичне скасування необхідності нести будь-які види покарання або осуду за те, що було здійснено. Тобто це певні елементи і амністії, і примирення", - заявив Яременко. 

Він знову наголосив, що це не стосується тих, хто причетний до вбивств, до крові. 

"Закон про амністію або існування амністії в якійсь формі є однією з вимог Росії в рамках мирного процесу, від якої Росія не поступиться. Але ми сподіваємось, що трактування, розуміння амністії як процесу помилування тих, хто визнали свої злочини, і що ці злочини не є настільки тяжкими, цей процес, мені здається, ми зможемо описати в спосіб, який буде прийнятний для українського суспільства і відповідатиме загальним нормам права", - додав нардеп.

 

новини партнерів

6 липня, 2020 понеділок

6 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати