live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У проєкт Бюджету-2020 внесли 1 млрд грн на реконструкцію аеропорту в Дніпрі


фото: dnk.aero
На фінансування робіт з модернізації міжнародного аеропорту "Дніпропетровськ" пропонують виділити 1 млрд грн

Про це йдеться у проєкті державного бюджету, сторінку з якого оприлюднив мер Дніпра Борис Філатов на Facebook.

"Передбачити за загальним фондом видатки розвитку за новою бюджетною програмою "Проектування і будівництво аеродрому міжнародного аеропорту "Дніпропетровськ" для Міністерства інфраструктури України (відповідальному виконавцю бюджетної програми - Державному агентству інфраструктурних проектів України) у сумі 1.000.000 тис. грн", - повідомляється в проекті бюджету.

Сам Філатов наголосив, що аеропорт в Дніпрі - це "персональна обіцянку моїм землякам вже нової влади"

У профільному комітеті парламенту підтвердили, що витрати на проєктування і будівництво аеродрому в Дніпрі внесені окремим рядком у проект бюджету-2020.

"Бюджетний комітет Верховної ради вніс окремим рядком у законопроєкт про держбюджет-2020 програму проектування і будівництва Міжнародного аеропорту "Дніпро". На неї заплановано 1 млрд грн - це те, що обіцяв Дніпропетровщині президент", - повідомив народний депутат Сергій Демченко, член комітету з питань бюджету.

Верховна рада планує розглянути проект закону про держбюджет на 2020 рік в п'ятницю, 18 жовтня.

"Думаю, ніяких перешкод не буде, і депутати проголосують за розвиток Дніпра. Будівництво нового аеропорту - це не тільки масштабно. Це великий успіх для всієї Дніпропетровської області. Це результат командної роботи депутатів: мого, Сергія Северіна, Дмитра Чорного, Влада Бородіна, Макса Бужанського, Кирила Нестеренка, Романа Каптєлова, Дениса Германа і Дмитра Кисілевського", - зазначив Демченко.

Проєкт модернізації Міжнародного аеропорту "Дніпро" президенту Зеленському представили під час його візиту в місто у липні 2019 року. Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко назвав створення для міста сучасного аеропорту одним зі своїх пріоритетів.

Як відзначали експерти, найбільш оптимальним визнано будівництво сучасної злітно-посадкової смуги на місці старої: смугу продовжать до 3,2 км, обладнують також новий перон, руліжні доріжки, термінали, інфраструктуру. Загальна орієнтовна вартість реконструкції, яка включає створення нової злітно-посадкової смуги і сучасного аеровокзального терміналу, - 2,9 млрд грн.

Проект модернізації аеропорту в Дніпрі може бути реалізований у форматі державно-приватного партнерства: держбюджет фінансує модернізацію злітно-посадкової смуги, а приватний інвестор будує сучасний аеровокзальний комплекс.

новини партнерів

4 серпня, 2020 вівторок

4 серпня, 2020 вівторок

3 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати