Гурт з США Slenderbodies зняв кліп у колонії на Київщині з акторами-в'язнями

У колонії суворого режиму у Київській області для американського гурту Slenderbodies зняли кліп на трек Arrival, акторів обирали серед в’язнів, які там відбувають покарання

Про це повідомляє The Village.

Кліп влітку знімала українська студія 23/32 Films у колаборації з англійською Pulse Films UK. Зі знімальною групою працював психолог-криміналіст, який вчив коректно поводитися з арештантами. 

"Нам написали колеги з Лондона і запропонували зняти нестандартний відеопроєкт, де локацією є тюрма, а в кастингу беруть участь справжні в’язні. У нас була ідея: зруйнувати всі стереотипи про місця позбавлення волі та людей, які там перебувають. Водночас ми розуміли всю соціальну відповідальність", - продюсерка 23/32 Films Даша Дерягіна. 

Локацією обрали колонію у Київській області, де перебувають близько 600 в’язнів з максимальним терміном ув’язнення 15 років. Ступінь тяжкості злочинів: від розбою до вбивств.

На кастингу з 50 бажаючих чоловіків відібрали 12 основних героїв.

"Ми викликали їх по одному, ставили перед камерою і просили відповісти на питання про мрії, цінності та власне життя, граючи три емоції: радість, злість/агресію та байдужість. Парадоксально, але кожен третій в’язень мріяв стати актором театру або кіно, кожен другий говорив про любов до сім’ї, але жоден не міг висловити емоцій, навіть якщо дуже хотів. Здавалося, у них "вимкнулася" можливість відчувати спектр емоцій, щойно вони перетнули поріг в’язниці", - поділилась продюсерка.

Загалом на роботу над кліпом у в'язниці пішло 4 дні. Окрім власне участі у зйомках, арештанти за власним бажанням власноруч будували декорації, малювали синьою фарбою море та допомагали знімальній групі. 

"За два тижні після зйомок нам зателефонував начальник в’язниці та сказав, що багатьох хлопців неможливо впізнати: їхня поведінка і соціально-моральні установки змінилися. У багатьох з’явилася мета. А були й такі, що за кілька місяців після зйомок проєкту достроково вийшли за зразкову поведінку", - зазначила Дерягіна.

Гроші, які заплатили в’язниці за зйомки, витратили на закупівлю будматеріалів і ремонт будівлі. Закупки робили разом з начальником колонії.