Перевірка Дубінського на поліграфі: експерт надав висновок тестування

Народний депутат від "Слуги народу" Дубінський оприлюднив висновок фахівця за результатами дослідження на поліграфі, яке він проходив 23 жовтня

Копію документа Олександр Дубінський оприлюднив у Facebook.

Заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олександр Дубінський (фракція "Слуга народу") оприлюднив висновок фахівця за результатами психофізіологічного дослідження з використанням поліграфа, яке нардеп проходив 23 жовтня.

Дослідження з використанням поліграфа стосувалося голосування народного депутата проти законопроєкту №2047 і "наявності або відсутності в його діях будь-яких корупційних мотивів".

У бесіді перед тестом Дубінський повідомив, що про начебто отримання грошової винагороди в сумі $30 тис. за голосування проти законопроекту №2047 він не домовлявся, "ніколи не мав наміру отримати, не очікував ніякої винагороди ні від кого і не отримував її". Крім того, нардеп зазначив, що йому не відомо, хто з членів його комітету отримував таку грошову винагороду.

У висновку експерта зазначено, що під час тестування опитуваний поводився адекватно, не застосовував "попередніх фармакологічних заходів", які можуть спотворювати психофізіологічні реакції.

"Встановити правдивість відповідей "так" у опитуваного на питання "Ви голосували проти цього законопроекту через те, що в ньому є корупційна складова?" та "Ви проголосували проти цього законопроекту через неправомірні вигоди для якихось конкретних осіб на шкоду інтересам держави?" не вдалося, оскільки відповіді "так" та "ні" на ці питання відрізнялися однаково значимими психофізіологічними реакціями", - йдеться у висновку поліграфолога.

Після тесту Дубінському попередньо сказали, що результати дослідження загалом мають виправдувальний характер.

"Висновок. Дубінський Олександр Анатолійович правдиво відповів на всі питання щодо своєї непричетності до домовленості, очікування та отримання неправомірної грошової винагороди за голосування проти проекту 2047 та не знає, хто з членів комітету причетний до цього. Додатково встановлено, що за час роботи у Верховній Раді опитуваний не отримував грошових винагород чи будь-яких інших за сприяння в просуванні законопроектів на прохання будь-яких осіб", - йдеться в документі.