live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Мін'юст просить "Миротворець" нічого не писати про росіян з ЄСПЛ, бо ті розцінюють це як залякування

Центр "Миротворець" включив до своєї бази представників РФ у Європейському суді з прав людини. Уряд Росії розцінює це як тиск й залякування і вимагає від ЄСПЛ припинити розгляд справи щодо незаконної анексії Криму

Відповідне звернення Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) і заступник міністра юстиції Іван Ліщина зробив у Facebook.

За словами Ліщини, справа "Україна проти Росії (щодо Криму)" - це перша заява, подана Україною щодо порушень прав людини в ході збройної агресії з боку РФ, та яка найбільше просунулась в процесуальному плані серед всіх інших міждержавних заяв України. Перші слухання відбулися 11 вересня 2019 року.

"РФ шукала і шукає будь-які приводи щодо унеможливлення розгляду в ЄСПЛ зазначеної справи. Так, протягом вересня-жовтня 2019 року Міністерством юстиції України і ЄСПЛ отримано декілька листів від Уряду РФ, у яких стверджується, що після усних слухань справи "Україна проти Росії (щодо Криму)" до бази даних Центру "Миротворець" було включено представників РФ в ЄСПЛ", - зазначив заступник міністра.

Він наголосив, що уряд РФ розцінює такі дії як тиск й залякування та вимагає від ЄСПЛ припинити її розгляд, визнавши її неприйнятною та як таку, що подана недобросовісно.

Ліщина зауважив, що центр "Миротворець" є незалежною, недержавною організацією та ЗМІ.

"Водночас, зважаючи на високий рівень довіри суспільства до роботи Центру "Миротворець" та важливість його діяльності для захисту суверенітету та територіальної цілісності України, Міністерство юстиції України, з метою ефективного захисту України в ЄСПЛ звертається з проханням утриматись від публікування інформації про деяких осіб, які представляють РФ або надають докази/свідчення у міждержавних справах України проти Росії до розгляду справи по суті і винесення рішення ЄСПЛ", - звернувся він.

 

новини партнерів

28 січня, 2020 вівторок

28 січня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати