live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Не лише військові питання: Загороднюк про дорожню карту впровадження стандартів НАТО


фото: mil.gov.ua
Міністр оборони зазначив, що дорожня карта впровадження стандартів НАТО включатиме не лише військову частину, а й антикорупційні заходи, демократичний контроль, питання військової освіти, освіти цивільних тощо

Про це Андрій Загороднюк повідомив під час брифінгу, передає Еспресо.TV.

"Для Міноборони головним завданням є досягнення військових критеріїв членства (НАТО, - ред.). Тобто ми маємо бути взаємосумісними з арміями країни НАТО. Ми маємо це зробити в якийсь осяжний термін, і цей термін має бути зрозумілим і для наших громадян, і для наших партнерів, і наших військових", - сказав голова Міноборони.

Він підкреслив, що розробка дорожньої карти і її впровадження є доволі серйозним починанням.

"Але всі мають знати, коли ВМС будуть взаємосумісні з ВМС країн НАТО, коли це буде з іншими видами збройних сил. Чи на бригадному рівні: коли конкретні бригади будуть переходити за структурою, за методами роботи на стандарти НАТО тощо", - пояснив Загороднюк.

Міністр зауважив, що важливо змінити підхід у спілкуванні з колегами з НАТО так, щоб українська сторона могла чітко відповісти на всі питання. У Брюсселі погодили такий підхід, і за ним зараз і працюватимуть. 

"Це було дуже підтримано самими колегами з НАТО. Вони казали, що саме це і є нормальний підхід до членства. Тобто коли ми переходимо від слів до конкретики", - сказав голова Міноборони.

Наразі для набуття критерії НАТО необхідно розробити практичну дорожню карту. 

"Вона стосується не тільки військової частини, вона стосується, наприклад, антикорупційних заходів. Тому що якщо буде рівень корупції, який в нас був досі, то це буде дуже неприйнятно для наших партнерів. Також це і демократичний контроль, його закріплення на тому рівні, на якому він є в країнах НАТО. Це і питання військової освіти, освіти цивільних, це питання кількості цивільних в міністерствах, відомствах, які займаються силами оборони. Це підготовка, навіть англійська мова. Її рівень має буте значно вищим. Тобто всі ці питання крім суто технічно військових, мають бути перероблені. І це саме те, що ми почали робити зараз", - додав Загороднюк.

 

новини партнерів

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати