live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Ображені почуття" й "культурна спадщина": депутати-"слуги"обурились знесенням меморіалу Жукова в Одесі

31 жовтня в Одесі демонтували пам'ятний знак радянському маршалу Георгію Жукову з будівлі облвійськкомату

Але не всім це сподобалось. Зокрема, обранцям від "Слуги народу", які висловили своє депутатське невдоволення в Instagram.

Так, наприклад, обранець по 135 окрузі в Одесі Олексій Леонов зазначив наступне:

"Барельєф маршалу Жукову не підлягає знесенню за законом про декомунізацію! Я вже не кажу про зачеплені почуття іншої частини мешканців Одеси, для яких барельєф маршалу Жукову має значення. Особисто я вважаю, у будь-якому випадку, рішення про знесення пам‘ятників, меморіалів тощо повинно бути ухвалено після проведення громадських слухань і консультацій".

Леонов повідомив, що готує депутатське звернення до мера Одеси Геннадія Труханова, аби організувати робочу групу " для обговорення цього та майбутніх подібних випадків".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Щодо ситуації з демонтажем в Одесі барельєфа маршалу Жукову зі стіни будівлі обласного військкомату по вулиці Канатній, 87. Нагадаю, за ст. 1 ч. 4 п. «д» і «е» Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» робиться виняток для випадків, коли такі історичні пам'ятки «пов'язані з опором і вигнанням нацистських окупантів з України або з розвитком української науки та культури». Отже, барельєф маршалу Жукову не підлягає знесенню за законом про декомунізацію! Я вже не кажу про зачеплені почуття іншої частини мешканців Одеси, для яких барельєф маршалу Жукову має значення. Особисто я вважаю, у будь-якому випадку, рішення про знесення пам‘ятників, меморіалів тощо повинно бути ухвалено після проведення громадських слухань і консультацій. Саме громада, а не будь-які окремі громадські організації повинні досягати збалансованого рішення, яке б задовольнило всі сторони. Нажаль, місцева влада Одеси вже давно просто спостерігає за відвертим вандалізмом від окремих так званих громадських організацій, які знищують культурний спадок нашого міста. Готую депутатське звернення до мера Одеси @truhanov_official з вимогою терміново організувати робочу групу, куди увійдуть громадські організації, небайдужі мешканці міста та депутати-мажоритарники Одеси для обговорення цього та майбутніх подібних випадків Ми повинні запровадити нову якість діалогу між одеситами та владою. Також, готую депутатське звернення до керівника ГУ Національної поліції в Одеській області Олегу Беху з вимогою надати правову оцінку діям членів громадської організації «Національний опір», які брали участь у знесенні барельєфа маршалу Жукову зі стіни будівлі обласного військкомату по вулиці Канатній, 87.

Публикация от Олексій Леонов (@alexey_leonov_od)

Інший народний депутат від "Слуги народу" у 133 окрузі (Одеса) і за сумісництвом спортсмен Артем Дмитрук назвав демонтаж меморіалу "знищенням чергового пам'ятника".

"Я хочу нагадати, що всі пам'ятники і монументи - це частина культурної спадщини, що володіє величезною цінністю для нас. І не важливо, хто на них зображений: Жуков, Пушкін, Гоголь або Шевченко. Цінності і смисли, втілені в пам'ятники минулого стають важливим фактором при побудові сучасної культури. Без минулого немає майбутнього!", - зауважив Дмитрук.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Сегодня в Одессе произошло уничтожение очередного памятника, в этот раз Маршала Жукова. К сожалению, это становится привычным для жителей региона событием. Я хочу напомнить, что все памятники и монументы – это часть культурного наследия, обладающего огромной ценностью для нас. И не важно, кто на них запечатлен: Жуков, Пушкин, Гоголь или Шевченко. Ценности и смыслы, воплощенные в памятники прошлого становятся важным фактором при построении современной культуры. Без прошлого нет будущего! Давайте чтить мнение всех жителей Украины , от Одессы до Чернигова, Киева, от Львова до Харькова.

Публикация от Артем Дмитрук (@artem__dmytruk)

 

новини партнерів

29 вересня, 2020 вівторок

29 вересня, 2020 вівторок

28 вересня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати