live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Жодне вбивство медійника не було розслідуване в Україні до кінця, – Міжнародна федерація журналістів


фото: ifj.org
МФЖ закликала боротися з безкарністю злочинів проти журналістів та відзначила, що жодне вбивство журналіста в Україні не розслідуване в повному обсязі

Про це в заяві огранізації, яку поширила Національна спілка журналістів.

На думку світової спільноти, Україна є небезпечною країною для журналістів.

"Міжнародна федерація журналістів звертає увагу на неприпустимий стан з нападами на працівників медіа та безкарність у таких країнах як Перу, Філіппіни, Палестина, Сомалі та Україна. Найбільша журналістська організація світу дала старт кампанії "Кінець безкарності за злочини проти журналістів". Мета даного проєкту – привернути увагу до проблем фізичної безпеки журналістів у всьому світі та у країнах, де високий рівень безкарності», – ідеться в тексті.

За даними моніторингу: з 1995 року на території України загинуло 16 журналістів, у тому числі 7 іноземних (1 італійський та 6 російських), серед яких Вадим Комаров, Павло Шеремет, Олесь Бузина, Сергій Ніколаєв, Андрій Стенін, Анатолій Клян, Антон Волошин, Ігор Корнелюк, АндреаРочеллі, Андрій Миронов, В’ячеслав Веремій, Володимир Карачевцев, Ігор Олександров, Георгій Гонгадзе, Ігор Грушецький та Володимир Іванов. А найбільш шокуючим фактором для експертів стало те, що жодне вбивство не було розслідувано в повному обсязі.

"Згідно із даними опублікованими Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини, внаслідок цих подій (українсько-російська війна - ред.) в Україні загинуло щонайменше 13 000 осіб, близько 15 000 поранено, а майже 150 людей зникли, включаючи працівників ЗМІ. Щонайменше 6 журналістів та 2 робітники технічного медіа-персоналу загинули", - йдеться у заяві.

Міжнародна федерація журналістів нагадала також про останнє резонансне вбивство, загибель журналіста Вадима Комарова в Черкасах. Він помер 20 червня 2019 року, внаслідок побиття, що сталося 4 травня 2019 року. Вбивць та замовників вбивства не знайдено і не покарано, відзначають колеги загиблого.

"Журналіста побили невідомі чоловіки після того, як він опублікував у Facebook, що працює над нібито корупцією у спортивних школах. Він був відомий своїми розслідуваннями та жорсткою критикою місцевих органів влади", – нагадує МФЖ.

  • Журналісти "Схем" заявили, що доступ ДБР до їхніх даних порушує права людини, та відмовилися "здавати" джерела.
 
 

новини партнерів

8 серпня, 2020 субота

8 серпня, 2020 субота

7 серпня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати