live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Репарації виплачує агресор": Мінветеранів про ідею представниці ООН щодо компенсацій жителям зони ООС


фото: rfe
Кошти на відновлення Донбасу має виплачувати Росія, однак Україна готова нести відповідальність за своїх громадян.

Так у Міністерстві у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб прокоментували слова голови Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільди Богнер про виплати "репарацій" постраждалим на Донбасі, про це повідомляє Радіо Свобода.

"За міжнародним досвідом, репарації виплачує країна агресор, у нашому випадку має виплачувати Російська Федерація. Разом з тим, уряд України та Мінветеранів зокрема вважає, що Україна – країна, яка готова мати власну соціальну відповідальність за своїх громадян", – повідомляють у мінветеранів.

За даними міністерства, на 2020 рік профінансована програма компенсації за зруйноване житло для мешканців Донбасу на суму 40 мільйонів гривень.

"Крім того, на 2020 рік в 10 разів збільшена сума на житлові програми для осіб з інвалідністю, учасників АТО/ООС, які є тимчасово переміщеними особами та для внутрішньо перемішених осіб. Таким чином на програму в 2020 році передбачено 248 445 тисяч гривень (в 2019 – 25 000 тисяч гривень). Також діє та розробляється низка місцевих програм по забезпеченню житлом ВПО, які співфінансуються державним та місцевим бюджетами", – йдеться у відповіді.

Голова Моніторингової місії ООН з прав людини Матільда Богнер виступила, говорячи про гуманітарні проблеми Донбасу, вона зокрема згадала про виплати мешканцям, які постраждали внаслідок бойових дій.

"Дуже конкретні речі повинні відбуватися. З нашої точки зору ми бачимо різні сфери, перша – це компенсація, репарація і перехідний період, який має забезпечити, щоб люди, які постраждали, які є жертвами конфлікту, отримали репарацію, щоб уряд взяв на себе відповідальність за те, щоб компенсувати чи усунути цю шкоду", – так звучав український переклад.

Водночас Богнер додала: такі виплати не означають, що уряд бере на себе відповідальність за завдання такої шкоди.

"Ми знаємо, що 2-3 тисяч людей були вбиті, понад 7 тисяч поранені, понад 50 тисяч будівель були зруйновані або постраждали, і це величезна кількість жертв конфлікту. Але поки що немає репарацій, немає компенсацій, немає такої програми, яка б покрила абсолютно всіх цих людей. Ми бачимо, що це є дуже важливим елементом", – заявила вона.

  • Голова Мінветеранів Оксана Коляда заявила, що Кабінет міністрів намагається спростити отримання виплат на підконтрольній території.

новини партнерів

19 листопада, 2019 вівторок

18 листопада, 2019 понеділок

19 листопада, 2019 вівторок

18 листопада, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати