live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Репарації виплачує агресор": Мінветеранів про ідею представниці ООН щодо компенсацій жителям зони ООС


фото: rfe
Кошти на відновлення Донбасу має виплачувати Росія, однак Україна готова нести відповідальність за своїх громадян.

Так у Міністерстві у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб прокоментували слова голови Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільди Богнер про виплати "репарацій" постраждалим на Донбасі, про це повідомляє Радіо Свобода.

"За міжнародним досвідом, репарації виплачує країна агресор, у нашому випадку має виплачувати Російська Федерація. Разом з тим, уряд України та Мінветеранів зокрема вважає, що Україна – країна, яка готова мати власну соціальну відповідальність за своїх громадян", – повідомляють у мінветеранів.

За даними міністерства, на 2020 рік профінансована програма компенсації за зруйноване житло для мешканців Донбасу на суму 40 мільйонів гривень.

"Крім того, на 2020 рік в 10 разів збільшена сума на житлові програми для осіб з інвалідністю, учасників АТО/ООС, які є тимчасово переміщеними особами та для внутрішньо перемішених осіб. Таким чином на програму в 2020 році передбачено 248 445 тисяч гривень (в 2019 – 25 000 тисяч гривень). Також діє та розробляється низка місцевих програм по забезпеченню житлом ВПО, які співфінансуються державним та місцевим бюджетами", – йдеться у відповіді.

Голова Моніторингової місії ООН з прав людини Матільда Богнер виступила, говорячи про гуманітарні проблеми Донбасу, вона зокрема згадала про виплати мешканцям, які постраждали внаслідок бойових дій.

"Дуже конкретні речі повинні відбуватися. З нашої точки зору ми бачимо різні сфери, перша – це компенсація, репарація і перехідний період, який має забезпечити, щоб люди, які постраждали, які є жертвами конфлікту, отримали репарацію, щоб уряд взяв на себе відповідальність за те, щоб компенсувати чи усунути цю шкоду", – так звучав український переклад.

Водночас Богнер додала: такі виплати не означають, що уряд бере на себе відповідальність за завдання такої шкоди.

"Ми знаємо, що 2-3 тисяч людей були вбиті, понад 7 тисяч поранені, понад 50 тисяч будівель були зруйновані або постраждали, і це величезна кількість жертв конфлікту. Але поки що немає репарацій, немає компенсацій, немає такої програми, яка б покрила абсолютно всіх цих людей. Ми бачимо, що це є дуже важливим елементом", – заявила вона.

  • Голова Мінветеранів Оксана Коляда заявила, що Кабінет міністрів намагається спростити отримання виплат на підконтрольній території.

новини партнерів

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати