live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

З початку року 208 журналістів постраждали через професійну діяльність, - Інститут масової інформації


фото: lifewire
З початку 2019 року в Україні постраждали 208 журналістів через свою професійну діяльність

Про це з трибуни парламенту під час слухань щодо безпеки журналістів в Україні повідомила виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк, повідомляє hromadske.ua.

"За 10 місяців цього року в Україні постраждали 208 журналістів унаслідок своєї професійної діяльності... Я сама пройшла через побиття, через погрози, через публічний тиск, обшуки, допити, у мене вилучали ноутбук. Торік вибивали в офіс ІМІ. Я знаю, наскільки складно, коли ти не маєш сил, щоб іти далі, коли ти лежиш і розумієш, що мусиш встати, тому що розумієш, що якщо не ти, то хто? Для мене була дуже важливою підтримка колег і саму тому двері офісу ІМІ завжди будуть відкриті для журналістів. Ми з-під землі дістанемо ті броніки, ми знайдемо гроші на лікування, ми допоможемо колегам. І саме тому ми дуже ретельно і відповідально ставимось до барометра свободи слова. Із тих 208 кейсів, що я назвала, 147 стосувались фізичної агресії. Станом на сьогодні фізична агресія — є найбільшою проблемою для українських журналістів", - зазначила вона.

Романюк назвала 4 категорії журналістів, які страждають найбільше: ті, що працюють в зоні ООС, розслідувачі, оператори і фотографи та регіональні журналісти

"Регіони – найгірші з точки зору безпеки журналістів. Зрозуміло, це окуповані території. Далі - Київ і область. На другому місці Одещина, третє розділили Волинь і Дніпропетровщина", - додала Романюк.

 

новини партнерів

19 вересня, 2020 субота

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати