live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Цей день в історії: смерть Брежнєва, кінець "Білого братства" та народження Firefox

10 листопада 1982 року на 76-у році життя у Підмосков'ї помер генеральний секретар ЦК КПРС, голова Президії Верховної Ради СРСР Леонід Ілліч Брежнєв

Його смерть після 18 років перебування при владі знаменувала завершення цілої епохи, стагнація якої привела за неповних десять років до розвалу Радянського Союзу, передає Еспресо.TV з посиланням на освітній проект JNSM.

Перші серйозні проблеми зі здоров'ям з'явилися у Брежнєва в 1968 році, коли під час міждержавних переговорів з приводу прийняття рішення про введення військ до Чехословаччини для придушення Празької весни він втратив здатність чітко говорити і не зміг піднятися з-за столу. З тих пір поруч з Брежнєвим стали постійно чергувати лікарі, а в місцях, де він жив, були обладнані медичні кабінети. Після клінічної смерті на початку 1976 року, біля нього постійно перебувала і група лікарів-реаніматорів з необхідним обладнанням. Погіршення здоров'я в останні шість років заважало Брежнєву виконувати не лише прямі обов'язки з управління країною, але й, часом, прості протокольні дії.

"Марнославний і загалом неконфліктний, Брежнєв потурав і власному славолюбству, що виглядало анекдотично, і своєму оточенню, яке зловживало нездатністю Брежнєва приймати вольові рішення і адекватно оцінювати ситуацію. Зацікавлені в тому, щоб час від часу він з'являвся на людях хоча б як формальний глава держави, численні помічники буквально водили Брежнєва попід руки і в кінці 1980-х старість, неміч і хвороби Брежнєва стали очевидними", - зазначається у матеріалі.

В травні 1982 року він пережив черговий інфаркт, проте і на цей раз його бажання піти у відставку не було прийняте, натомість вакантне місце секретаря ЦК КПРС, що звільнилася після смерті Михайла Суслова, зайняв голова КДБ Юрій Андропов, що багатьма було сприйняте як призначення Брежнєвим свого наступника.

7 листопада 1982 року під час параду і демонстрації на честь річниці Жовтневої революції Леонід Брежнєв кілька годин поспіль стояв на трибуні Мавзолею, незважаючи на погану погоду, що викликало чергове ускладнення здоров'я - 10 листопада 1982 року на підмосковній дачі "Заріччя-6" охоронець, який прийшов розбудити Брежнєва і допомогти одягнутися, застав його мертвим.

Інші важливі події цього дня:

10 листопада 1989 року - генеральний секретар ЦК Болгарської компартії і голова Державної ради Болгарії Тодор Живков зміщений з усіх постів. Новим лідером партії став Петр Младенов, котрий дозволив діяльність в країні опозиційних груп, зняв заборону на антиурядову пропаганду і оголосив про наміри провести вільні вибори.

10 листопада 1993 року - в Києві біля Софійського собору затримані керівники релігійного угрупування "Біле братство" Юрій Кривоногов і його дружина Марія Цвигун, "Живий Бог Марія Деві Христос", які на 24 листопада призначили "кінець світу".

10 листопада 2004 року - вийшла перша версія браузера Firefox - вільного безкоштовного веб-оглядача з відкритим кодом, заснований на ядрі Gecko. З більш ніж 25 млн завантажень з головного сайту в перші 100 днів після випуску версії 1.0, Firefox став однією із найуживаніших програм із відкритим кодом. Станом на червень 2009 року кількість завантажень Firefox різних версій перетнула межу в 1 млрд.

10 листопада 2004  року - Центрвиборчком оголосив остаточні результати першого туру виборів президента України: Віктор Ющенко набрав 11 125 395 голосів (39,87 %); Віктор Янукович набрав 10 969 579 голосів (39,32 %).

новини партнерів

6 липня, 2020 понеділок

6 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати