live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна у жовтні імпортувала картоплі більше, ніж у будь-який цілий рік в історії


фото: lenta.kharkiv
У жовтні 2019 року Україна імпортувала 92,6 тис. т картоплі - це більше, ніж будь-коли в історії країни впродовж цілого року

Про це повідомляє AgroPortal з посиланням на дані Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Всього ж з початку сезону 2019/20 Україна імпортувала понад 142 тис. т картоплі - в 529 разів більше, ніж за той же період попереднього сезону.

При цьому, як зазначив експерт Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак, незважаючи на те, що картопля є найбільш вживаним плодоовочевим продуктом в Україні, за даними статистики, обсяги її продажів через мережі супермаркетів менше, ніж, наприклад, обсяги продажів цитрусових або бананів. 

“Виходить, що в жовтні в Україну було ввезено близько половини річного обсягу продажів картоплі мережами супермаркетів, а це вже дуже суттєво”, — уточнив експерт.

Ярмак додав, що імпортна картопля активно закладається на тривале зберігання з метою перепродажу в зимово-весняний період за вищою ціною.

“З огляду на обсяги імпорту картоплі в Україні, а також обсяги її виробництва в 2019 році, існує висока ймовірність зниження цін на картоплю в другій половині сезону”, - вважає директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

За оцінками аналітиків УПОА, попит на картоплю буде залишатися низьким в листопаді і грудні, і активізується до новорічних свят. При цьому обсяги продажів картоплі в передсвяткові дні, з великою ймовірністю розчарують представників роздрібної торгівлі. Відповідно в січні знову варто очікувати провалу в продажах і тільки в лютому попит може відновитися.

 

новини партнерів

9 квітня, 2020 четвер

9 квітня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати