live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Замість WhatsApp або Telegram: Дубілет розповів про спеціальні смартфони для більш захищеного урядового зв'язку

На підтримку урядового зв'язку Україна витрачає мільярди і у майбутньому замінити цю радянську систему можна на щось більш ефективне

Про це міністр уряду Дмитро Дубілет написав у Facebook.

"Вчора в ЗМІ розійшлася новина із заголовком "Дубілет планує знищити Держспецзв'язок".... Я сказав, що на підтримку урядового зв'язку Україна витрачає мільярди і, можливо, ми могли б у майбутньому замінити цю радянську систему на щось більш ефективне", - заявив Дубілет.

Він запропонував концепцію на обговорення суспільству, прем'єр-міністру з питань цифрової трансофрмації Михайлу Федорову, який безпосередньо курує Держспецзв'язок, новому голові цього органу Валентину Петрову і РНБО в цілому.

Міністр поділився попереднім баченням, як можна спробувати зробити цю систему більш надійною та ефективною.

"Уявіть собі, що замість цих древніх телефонів (або, на першій стадії, додатково до них) ми видаємо керівникам держави спеціальні смартфони. На ці смартфони встановлено мобільний додаток для голосового та текстової зв'язку, який шифрується алгоритмами постквантумної криптографії (алгоритми, які не можна зламати навіть квантумними комп'ютерами). Телефони виходять у мережу через захищений wi-fi", - зазначив Дубілет.

На його думку, ефективніше робити peer-to-peer шифрування (бажано, без транзитного сервера): "могли б шифрувати дані одночасно двома алгоритмами (наприклад, українським Kalina і іноземним AES), що гарантує конфіденційність навіть в разі компрометації одного з двох".

Він наголосив, що правильне шифрування і використання загальних каналів зв'язку — це більш надійний метод, ніж використання нібито захищеного каналу. 

"Виділені канали можна залишити суто для військових комунікацій. Але, повірте, коли, умовно, голова ОДА дзвонить міністру, нічого військового в цих комунікаціях зазвичай немає. Більш того, теоретично можна зробити цей додаток open source, щоб хто завгодно міг переконатись в тому, що в ньому не залишено ніяких “бекдорів”. Хоча тут теж є свої ризики, треба обговорювати", - пояснив міністр.

Дубілет додав, що потрібно видати спеціальні смартфони, а не встановлювати додаток на звичайні, аби виключити злам на апаратному рівні, а також зараження через інші додатки, "хоча теоретично тут теж можуть бути ризики, пов'язані з виробниками (Apple / Google та інші)".

Урядовець зазначив, що не йдеться про миттєву заміну цієї системи, а доповнення.

"Не секрет, що зараз топ-політики в основному використовують для своїх комунікацій (в тому числі на чутливі теми) стандартні месенджери. Такий додаток міг би стати альтернативою хоча б WhatsApp або Telegram. Повторюсь, це попередній концепт. Я готовий обговорювати його з експертним співтовариством. Такий проєкт міг би зробити урядовий зв'язок більш захищений, а бюджет — більш ефективним", - запевнив він.

 

новини партнерів

31 жовтня, 2020 субота

30 жовтня, 2020 п'ятниця

31 жовтня, 2020 субота

30 жовтня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати