live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Російські добрива всупереч санкціям Кабміну потрапляють в Україну, - ЗМІ


фото: censor.net
Експерти зазначають, що російські добрива поставляються в Україну через треті країни та з іншими товарними кодами

Якщо не стримувати імпорт азотних добрив з РФ, українські хімічні заводи зупиняться. А коли українські аграрії будуть повністю залежати від поставок добрив з РФ, у Кремля з'явиться один з найпотужніших важелів економічного тиску на Україну.

Про це повідомляє видання "Бізнес Цензор" у аналітичному матеріалі Сергія Головньова та Юрія Вінничука "Як Росія веде проти України економічну війну".

Саме для уникнення такої ситуації в 2017-2018 роках Кабмін запроваджував загороджувальні мита на імпорт карбаміду, аміачної селітри та карбамідо-аміачної суміші (КАС) з РФ. А з липня 2019 року Уряд повністю заборонив завезення на митну територію України російських добрив, нагадують автори матеріаліу Втім, російські добрива все одно постачаються в Україну через треті країни та з іншими товарними кодами, говориться у статті.

"Азотні добрива, сировиною для виробництва яких є природний газ, займають третє місце в структурі імпорту з РФ і, фактично, поставки російських добрив в Україну є поставками газу в переробленому вигляді», - йдеться у статті. Автори нагадують, що РФ не продає газ Україні по ринкових цінах, через що і українські хімічні підприємства не можуть конкурувати з російськими, адже вартість природного газу в Україні в три рази дорожча, ніж в РФ. У матеріалі зазначається, що найбільші азотні підприємства країни перебувають у власності компаній Дмитра Фірташа (Черкаський "Азот", Рівнеазот, Северодонецький Азот), Ігоря Коломойського (Дніпроазот) та держави (ОПЗ). Нагадаємо, раніше екс-голова правління ПАО "Дніпроазот", експерт хімічної галузі Олександр Дубінін заявив, що Україна має контролювати походження всіх добрив, що імпортуються в Україну, незалежно від країни-постачальника.

За думкою експерта, продукція російського хімпрому не має потрапляти в Україну через інші країни, оскільки щодо неї діють санкції Кабінету міністрів України. Зараз Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) проводить два спеціальних розслідування щодо імпорту добрив в Україну з метою виявлення незаконних поставок в Україну добрив російського походження з третіх країн. З ініціативою розслідування вийшли українські виробники та профільні організації, зокрема – Союз хіміків України, "Дніпроазот", Черкаський "Азот", Рівнеазот, Северодонецький "Азот" та Одеський припортовий завод (ОПЗ). Перше спецрозслідування ведеться щодо імпорту в Україну деяких азотних добрив незалежно від країни їхнього походження та експорту. Друге – щодо імпорту в Україну мінеральних добрив з вмістом азоту та фосфору, а також добрив з вмістом азоту, фосфору, калія, що класифікуються за кодом УКТЗЕД 3105, незалежно від країни походження та експорту.
 

Все по темі

новини партнерів

9 грудня, 2019 понеділок

8 грудня, 2019 неділя

9 грудня, 2019 понеділок

8 грудня, 2019 неділя

7 грудня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати