live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Власники земельних паїв вимагають від Верховної Ради скасування мораторію на продаж с/г землі

На мітинг під стіни Верховної Ради прийшло кілька тисяч мітингувальників

Кілька тисяч власників земельних паїв, аграріїв та представників місцевої влади прийшли під Верховну Раду із гаслами “Ні чорному ринку землі”, “Досить відкладати реформи землі”, “За вільний ринок землі”! Люди вимагають скасувати мораторій та надати їм право вільно розпоряджатися своєю землею.

“Ми не повинні жити за якимсь кріпосним правом, коли за мене будуть розпоряджатися моїми землями, будуть розпоряджатися моєю приватною власністю”, - заявив зі сценки пайовик Олег Власенко.

На думку мітингувальників, вже давно прийшов час завершити земельну реформу, яка затягнулася на 18 років. Вони стверджують, ринок землі насправді існує, але покривається сірими та чорними схемами. І якщо не створити прозорого та підконтрольного продажу земель, то їх розкрадатимуть і далі. За підрахунками організаторів мітингу, за останні 3 роки державних і комунальних земель поменшало на 10 відсотків — це понад 460 тисяч гектар.

“Не секрет, що сільськогосподарська земля купується і продається. Є сотні, а то й тисячі оголошень в тому ж Інтернеті. В кожному селі є люди, які знають, хто скуповує паї і по яким схемам”, - розповідає Генеральний директор Асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Роман Сластьон.

“Встановлення вільного ринку землі дозволить Україні отримати в наступні 10 років близько 85 мільярдів доларів економічного ефекту. Ціна на землю також буде зростати - з 1 тисячі доларів до 5500 доларів. Вартість оренди також буде зростати. І кожен український землевласник зможе відчути ефект від земельної реформи”, - додає Голова “Асоціації вільних землевласників” Дмитро Ливч.

На акції були присутні і фермери. Кажуть, вільний ринок землі — це додаткова гарантія для успішного розвитку їх господарств та нові інвестиції в українські чорноземи.

“Можливість займатись тваринництвом на орендованій землі практично зведена до нуля. А якщо надати людям можливість купувати землю, то це створить гарні умови для становлення гарного класу середніх фермерів”, - каже фермер з Дрогобича Дмитро Огньов.

Акція завершилась мирно, провокацій не було.

 

новини партнерів

15 грудня, 2019 неділя

15 грудня, 2019 неділя

14 грудня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати