live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Пенсії померлим не виплачуватимуть: в Україні об’єднали реєстри Мін’юсту та Пенсійного фонду


фото: 5.ua
В Україні запрацювала автоматична взаємодія між реєстрами Міністерства юстиції України та Пенсійного Фонду України. Це вже друга електронна взаємодія в межах національної системи “Трембіта”

Про це повідомила пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

“Автоматизовано перевірку даних про померлих осіб. Взаємодія дозволяє оперативно інформувати Пенсійний фонд України з боку Міністерство юстиції України про факт смерті громадянина. Це, в свою чергу, дає змогу своєчасно надавати соціальну допомогу на поховання померлої особи і припиняти виплату пенсії”, - зазначили у Мінцифрі.

“Донедавна процес передачі даних відбувався вручну. Це було довго (дані до Пенсійного Фонду передавалися протягом десяти робочих днів) і з ризиком суб’єктивних технічних помилок. Більше того, бували випадки неправомірних виплат через використання громадянами фальсифікованих свідоцтв про смерть. Отже, нова взаємодія дозволяє громадянам оперативно отримувати виплати на поховання, а державі – контролювати виплату коштів і уникати неправомірних виплат”, - зазначили у відомстві.

 Технічно взаємодія відбувається між Державним реєстром актів цивільного стану громадян (ДРАЦС) та Реєстром застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ІКІС ПФУ).

Станом на другу половину листопада 2019 року договори на підключення до “Трембіти” підписали вже 37 державних органів.

новини партнерів

26 вересня, 2020 субота

25 вересня, 2020 п'ятниця

25 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати