live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Виплати лікарняних та декретних в Україні призупинили. У Фонді соцстрахування кивають на бюрократію


фото: kvpu.org.ua
Фонд соціального страхування України призупинив перерахунок коштів для виплати лікарняних і допомоги по вагітності та пологах застрахованим особам

Про це повідомляє пресслужба ФССУ на сайті.

“20 листопада 2019 року Фондом соціального страхування України вимушено призупинено перерахування коштів для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам. Фінансування тимчасово не здійснюється у зв’язку із закінченням кошторисних призначень за зазначеним напрямом, що затверджені бюджетом Фонду”, - йдеться в повідомленні.

У пресслужбі наголосили, що видатки на матеріальне забезпечення були вичерпані 19 листопада. ФССУ має кошти для продовження виплат, проте з 20 листопада до внесення змін до річного бюджету він не має права їх перераховувати.

“Станом на сьогодні загальна сума за заявами-розрахунками, наданими до фінансування у 2019 році зі врахування заборгованості на початок року, становить 13,573 млрд грн, що перевищує кошторисні призначення на рік за відповідною статтею видатків на 1,038 млрд грн”, - додали у фонді.

У ФССУ звинуватили в припиненні виплат бюрократію.

“Ситуація неприпустима, фактично виплати зупинено через бюрократичні причини. [...] Бюджет Фонду на поточний рік подавався на затвердження Кабміну колишнім керівництвом Міністерства соціальної політики і був штучно занижений за видатками. Кошти на лікарняні і декретні було закладено на рівні 2018 року, без врахування зростання середньої заробітної плати. Разом зі зниженням у попередні періоди загалом на 5,1% частки ЄСВ, яка спрямовується до бюджету Фонду, це призвело до затримок із виплатою матеріального забезпечення та на сьогодні до вимушеної повної зупинки виплат за цим напрямом”, - наголосили у фонді.

новини партнерів

23 листопада, 2020 понеділок

23 листопада, 2020 понеділок

22 листопада, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати