live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада громадського контролю НАБУ просить Рябошапку провести слідство по записах з Трубою


фото: nabu.gov.ua
Активісти вимагають розслідувати злиту в мережу "прослушку" Труби саме генпрокурора Рябошапку, а не ДБР чи НАБУ, які згадуються на записах

Про це повідомляє офіційний сайт Ради громадського контролю НАБУ.

Активісти наглядового органу стверджують, що через те, що саме представники НАБУ і безпосередньо керівник ДБР, Роман Труба, можуть бути фігурантами записів, доцільно, щоб цю справу розслідувала саме прокуратура. 

"Зі слів особи, голос якої схожий на голос Романа Труби, йому телефонував Ситник. У випадку достовірності цих аудіозаписів, вказана ситуація може підпадати під ознаки злочину, передбаченого статтею 387 Кримінального кодексу України: втручання в незалежність слідства і розголошення таємниці слідства.
Також в опублікованих аудіозаписах озвучено питання щодо «ручного керування» справи Приватбанку, що вже є нагальним питанням для держави через можливе втручання правоохоронців у діяльність державного банку в інтересах приватних осіб"- йдеться у заяві.

Рада стверджує, що не має відомостей, який саме правоохоронний орган буде розслідувати факти в рамках раніше розпочатого досудового розслідування щодо виявлених пристроїв прослуховування в кабінеті голови ДБР. Проте члени РГК НАБУ певні того, що ДБР не може розслідувати справу проти самого себе.

Рада громадського контролю звертається до генпрокурора і просить провести такі дії:

  • Експертизу записаної розмови в рамках відкритого провадження щодо виявлених пристроїв прослуховування і, у випадку підтвердження достовірності голосів, виділити в окреме провадження по можливому втручанню в досудове розслідування. 
  • Повідомити номер кримінального провадження у єдиному реєстрі досудових розслідувань, а також відомості про визначений орган досудового розслідування.
  • У разі наявного конфлікту інтересів і загрози об’єктивності слідства - змінити підслідність розслідування вказаного кримінального правопорушення, оскільки на аудіозаписах можуть бути розмови керівників ДБР та НАБУ, які втручаються в незалежність проведення розслідування та, ймовірно, розголошують таємницю досудового розслідування.
  • Підтвердити або спростувати інформацію про те, чи давали ви, як Генеральний прокурор України, Директору Державного бюро розслідувань Роману Трубі, вказівки щодо неможливості проведення слідчих дій по так званій справі «Приватбанку» у зв’язку з перебуванням в Києві місії Міжнародного валютного фонду
  • Повідомити, чи відкрито кримінальне провадження у єдиному реєстрі досудових розслідувань по вищевказаному факту щодо «Приватбанку», а також назвати визначений орган досудового розслідування.

 

  • Нагадаємо, нещодавно Роман Труба дав коментар, щодо опублікованих записів нібито з його кабінету про вказівки від ОПУ щодо роботи Бюро.

новини партнерів

13 грудня, 2019 п'ятниця

13 грудня, 2019 п'ятниця

12 грудня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати