live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна готується до підписання угоди про вільну торгівлю з Британією після Brexit, - Качка


фото: reuters
Заступник міністра розвитку, економіки, торгівлі та сільського господарства - торговий представник України Тарас Качка повідомив, що Україна готується до торгівля з Великою Британією в умовах, коли у країни не буде угоди з Європейським Союзом

Про це він заявив в інтерв'ю РБК-Україна.

Також він додав, що Україна і Британія напрацьовують спільні плани з низки питань.

"Є низка питань, за якими ми працюємо з Британією. По-перше, у нас є наша внутрішня домашня робота, мова йде про цілу робочій групі. Також є план дій на випадок виходу Британії з ЄС без всяких умов, ми готові до цього", - заявив міністр.

Також він додав, що у разі Brexit, у Міністерстві розуміють які будуть мита і які потрібні документи.

"Якщо відбудеться Brexit, ми розуміємо, які будуть мита, які документи не буде приймати Британія, які з'являться логістичні питання. Насправді, уряд України готується до того, що цілком можливо ми будемо торгувати з Британією в умовах, коли у них не буде угоди з ЄС загалом", - зазначив Качка.

Також міністр повідомив, що Україна намагається укласти з Британією Угоду про вільну торгівлю.

"З цих міркувань намагаємося укласти Угоду про вільну торгівлю з Британією. В принципі, воно знаходиться в межах 1-1,5 раундів переговорів. Сподіваюся, що в кінці листопада буде можливість ще раз переговорити з британським урядом угоду. Якщо знадобиться, ми його розмістимо. Британія, в принципі, пропонує досить вільний митний тариф. Тобто з багатьох питань у нас будуть досить прийнятні умови торгівлі, навіть без ЗВТ. Проблемою є те, що ніхто не може зрозуміти точного товаропотоку між Україною і Британією. Тому що будь-які товари, які потрапляють до Польщі, а потім - у Британії, вважаються частиною загальної статистики з ЄС", - зазначив міністр.

При цьому він додав, що будь-які цифри, якими володіє Україна і Британія, можуть виявитися спекулятивними.

"Виходить, що прямі поставки з України до Британії набагато менше, ніж реальний товаропотік між країнами. Це для всіх випробування, тому що будь-які цифри, якими володіє Україна і Велика Британія, можуть виявитися спекулятивними", - резюмував Качка.

новини партнерів

22 січня, 2020 середа

22 січня, 2020 середа

21 січня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати