Переговори з Росією та ЄС щодо транзиту газу можуть перенести на початок грудня, - Інтерфакс


фото: energetyka.com.ua
Новий раунд тристоронніх переговорів між Україною, ЄС та Росією щодо укладання нової угоди про транзит газу після з 1 січня 2020 року можуть перенести на початок грудня 2019 року

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”, посилаючись на свої джерела у Єврокомісії, яка виступає посередником на переговорах між Україною та Росією про нову транзитну угоду.

“Після телефонних контактів з різними сторонами переговорів ми запропонували новий термін тристоронніх переговорів - початок грудня”, - повідомило джерело агентства.

  • Нагадаємо, транзитний контракт України з російським Газпромом було укладено в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення 31 грудня 2019 року російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.

  • Європейська сторона запропонувала модель, відповідно до якої Україна та Росія підпишуть договір про транспортування газу.

  • Раніше повідомлялося, що Газпром запропонував Нафтогазу продовжити чинний контракт на транзит газу або укласти новий терміном на 1 рік, але відмовитися від вимог у міжнародному арбітражі, скасування штрафу від АМКУ та відкликання клопотання до Єврокомісії про розслідування проти російської компанії.

новини партнерів

21 січня, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати