live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Без дрібного шрифту: Нацбанк зобов’язав банки розкривати повну інформацію про послуги


фото: НБУ
Національний банк України схвалив нові вимоги до розкриття банками інформації про послуги в рекламі та на вебсайтах

Про це повідомила пресслужба НБУ.

“Через три місяці усі банки повинні надавати вичерпну інформацію про послуги на вебсайті в єдиному уніфікованому форматі. Зокрема, вказувати повну вартість послуги, у тому числі комісії третім особам та платежі за додаткові послуги (наприклад, страхової кампанії, державного реєстратора, нотаріуса, оцінювача), періодичність погашення кредиту, умови дострокового повернення, можливі штрафи у випадку невиконання клієнтом зобов’язань тощо”, - йдеться в повідомленні.

Споживачі, зайшовши на вебсайт будь-якого банку, повинні мати можливість завантажити файл з вичерпною інформацією про повну вартість, умови отримання послуги, ризики, а також легко порівняти послуги декількох різних банків.

Управління захисту споживачів фінансових послуг Національного банку через три місяці почне контролювати дотримання банками цих вимог та здійснювати щоденний моніторинг вебсайтів. 

За нерозкриття інформації про послуги в повному обсязі у законодавстві передбачені штрафні санкцій від 300 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожен випадок, додали в НБУ.

Так, через 6 місяців на вебсайтах банків мають з’явитися калькулятори для розрахунку витрат або доходів від послуги. Також через півроку запрацюють нові вимоги до розкриття інформації в рекламі. Реклама також має містити інформацію про повну вартість, умови отримання послуги, ризики тощо.

Крім цього, НБУ ухвалив рекомендації щодо організації банками розгляду звернень споживачів. Національний банк рекомендує фінансовим установам розробити автоматизовану базу даних, куди вноситиметься вся інформація про звернення громадян.

“Також НБУ рекомендує банкам визначати відповідального співробітника за розгляд кожного звернення, проводити програми навчання працівників банку, які працюють з клієнтами, усувати виявлені під час звернення порушення, а також попереджувати подібні порушення щодо інших клієнтів”, - вказано в повідомленні.

новини партнерів

24 травня, 2020 неділя

24 травня, 2020 неділя

23 травня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати