live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Новий закон перетворює ДБР на ручну машину впливу і політичного тиску, - Княжицький

Поправки до закону про Державне бюро розслідувань, які ухвалила Верховна Рада України, суперечать Конституції, адже переводять відомство у вертикаль президентської влади

Про це на телеканалі "Прямий" заявив народний депутат від "Європейської Солідарності" Микола Княжицький.

"Те, що пропонувалося, і те, що було проголосовано, в законі про Державне бюро розслідувань, фактично ставить його у вертикаль президента, що абсолютно суперечить Конституції. Бо, відповідно до Конституції, у нас є три гілки влади: законодавча гілка влади, виконавча гілка влади і судова гілка влади. ДБР як виконавча гілка влади мало би бути під Кабінетом Міністрів. А Кабінет Міністрів мав би проводити конкурси, наприклад, на посади заступників керівника ДБР.  Ми знаємо, як очільник ДБР Роман Труба, виконував усі вказівки, які йому давав пан Богдан або інші чиновники Офісу Президента для переслідування тих чи інших осіб. Чи то Петра Порошенка, чи то Костянтина Жеваго, чи то багатьох інших осіб, кого згадував Труба і по яким давав вказівки то атакувати, то відступати. Одним словом, це не правоохоронний орган, а пародія на правоохоронний орган. "Європейська солідарність" зацікавлена в тому, щоб Труба якнайшвидше пішов з посади, але ми не зацікавлені в тому, щоб перетворювати Державне бюро розслідувань на репресивний орган, який знаходиться в руках однієї людини, - президента", - зазначив депутат.

Він підкреслив, що ДБР - єдиний державний орган, де керівництво призначається без конкурсу.

"Голова ДБР волюнтаристським методом сам їх призначає і сам їх звільняє. А сам повністю залежний від однієї вертикалі – президента. Не зрозуміло, в якій вертикалі цей орган. Не зрозумілий його статус. Зрозуміло тільки, що він перетворюється на ручну машину впливу і політичного тиску", - заявив Княжицький.

За його словами, фракція "Європейська Солідарність" не підтримує це.

"Ми за те, щоб Українська держава залишалася демократичною. І я абсолютно переконаний, що і депутати з більшості, зі "Слуги народу", і сам президент Зеленський мали б бути в цьому зацікавлені. Бо їх же будуть переслідувати ті органи репресивні, які вони зараз намагаються створити, і в них не буде можливості захисту, і в суспільства не буде можливості захисту від диктатури. Тому ми за це і не голосували", - додав політик.

новини партнерів

6 серпня, 2020 четвер

5 серпня, 2020 середа

5 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати