live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада проголосувала закон про електроенергію: заборонено імпортувати електрику з Росії


фото: ukranews
Верховна Рада України схвалила в другому читанні законопроєкт №2233, який передбачає можливість тимчасового регулювання цін на ринку електричної енергії

За відповідний законопроєкт №2233 проголосувало 274 депутати.

Згідно з пояснювальною запискою, метою закону є недопущення неконтрольованого зростання цін на електроенергію. Зокрема, тарифному регулятору (НКРЕКП) дозволять встановити граничний розмір ціни на електрику на ринку “на добу наперед” та внутрішньодобовому ринку.

Документом також забороняється продаж та/або постачання електроенергії, імпортованої з Російської Федерації, за двосторонніми договорами та на внутрішньодобовому ринку. НКРЕКП надали право анулювати результати торгів про закупівлю електроенергії у Росії.

Відповідно до закону, тимчасово, до 31 грудня 2020 року, регулятор має повноваження обмежувати доступну пропускну спроможність, що розподіляється на добових та місячних аукціонах, у частині міждержавних перетинів між Україною та державами, які не є сторонами Енергетичного співтовариства. 

Крім того, НКРЕКП має право анулювати результати річного аукціону, на якому розподілено пропускну спроможність на 2020 рік у частині міждержавних перетинів між Україною та державами, які не є сторонами Енергетичного співтовариства. У такому разі здійснюється відшкодування коштів, сплачених за розподілену пропускну спроможність.

Вказано, що з дня початку функціонування ринку "на добу наперед" до 31 грудня 2019 року включно гранична нижня межа обов’язкового продажу електроенергії виробниками на ринку "на добу наперед" (крім виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з альтернативних джерел енергії) не може бути меншою 10% їхнього місячного обсягу продажу електроенергії відповідно до правил ринку. 

При цьому з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2025 року включно гранична нижня межа обов’язкового місячного обсягу продажу електроенергії виробниками (крім тих, що здійснюють виробництво з альтернативних джерел енергії) та імпортерами на ринку "на добу наперед" не може бути меншою 15% їхнього місячного обсягу продажу електроенергії відповідно до правил ринку.

Граничні ціни встановлюються регулятором після консультацій з Антимонопольним комітетом України.

Так, до 1 липня 2023 року вартість послуги із забезпечення збільшення частки виробництва е/е з альтернативних джерел, яка надається гарантованим покупцем, визначається з урахуванням різниці між доходами та витратами, що виникла під час виконання гарантованим покупцем покладених на нього Кабміном спецобов’язків для забезпечення загальносуспільних інтересів (крім спеціальних обов’язків для забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії).

У законі прописано, що до 1 квітня 2020 року регулятор має право встановлювати на рівні не нижче собівартості тариф на відпуск електроенергії виробникам, що здійснюють комбіноване виробництво електричної та теплової енергії на теплоелектроцентралях, у випадках, передбачених рішенням уряду про покладання спеціальних обов’язків за зверненням такого виробника.

новини партнерів

22 вересня, 2020 вівторок

22 вересня, 2020 вівторок

21 вересня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати