Пентагон: США завершили вивід військ з північного сходу Сирії


фото: reuters
Сполучені Штати завершили процес виведення своїх військових сил на північному сході Сирії

Про це заявив міністр оборони США Марк Еспер в інтерв'ю Reuters.

За його словами, після передислокації та скорочення контингенту на решті території країни залишиться приблизно 600 військових.

"(Кількість військових) залишиться відносно статичною близько цієї цифри. Але якщо ми побачимо, що щось відбувається, я можу трохи посилити присутність", - сказав глава Пентагону.

Еспер також не виключив можливості скорочення чисельності військ США в Сирії, якщо європейські союзники зроблять свій внесок в сирійську місію.

"Коаліція знову багато про це говорить. Ми могли бачити, що деякі союзники хочуть відправити свої війська…  Якщо країна-союзник, член НАТО, вирішить відправити 50 осіб, я можу скоротити нашу кількість на 50 осіб", - додав він.

Заява Еспера може означати закінчення періоду невизначеності навколо військової присутності США в Сирії після первинного наказу Дональда Трампа про виведення військ в жовтні.

Відтоді військова присутність США в Сирії знизилася приблизно на 40% - з 1000 осіб до 600.

Трамп пом’якшив свої плани щодо Сирії після критики з боку Конгресу, зокрема ключових республіканців. Вони заявляли, що президент своїми діями відкрив шлях загрозливому наступу Туреччини на курдські сили в Сирії.

новини партнерів

27 січня, 2021 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати