live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В МЗС пропонують скасувати можливість перетину російського кордону по внутрішніх паспортах

Можливість перетину російського кордону з 1 березня 2020 для громадян України пропонують обмежити закордонним паспортом

Про це повідомляє директор Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев у коментарі для УНІАН.

Чиновник МЗС заявив : "уряд має намір скасувати можливість перетинання громадянами України державного кордону з Російською Федерацією за внутрішнім паспортом громадянина України та свідоцтвом про народження."

Проєкт постанови, підготовлений МЗС на погодження в уряді передбачає зупинення дій положень угод з РФ у період 1997 та 2011 років, укладених ще до початку російської агресії.

"Законом "Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України" чітко визначені документи, які дають право громадянину України на в'їзд або виїзд з України. Це паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний та службовий паспорти України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу та посвідчення особи на повернення в Україну (дає право лише на в’їзд в Україну). У разі прийняття урядом постанови з 1 березня 2020 року до громадян України, які перетинають кордон з РФ, будуть застосовуватися положення цього закону в частині паспортних документів, які дають право на виїзд за кордон" - повідомив Погорєльцев.

Чиновник МЗС пояснив, що причиною внесення змін є зростання кількості випадків виявлення підробок як свідоцтв про народження, так і внутрішніх паспортів у формі книжечки.

За словами чиновника свідоцтво про народження дитини не підтверджує належність до громадянства України та не містить фотографії його власника, що унеможливлює ідентифікацію дитини на підставі цього документа, а також створює загрозу незаконного вивезення цієї дитини. Також, свідоцтва та паспорти не містять інформації латиницею, відтак не має можливості звірятись з базами даних Інтерпол при в'їзді-виїзді з країни. 

Погорельцев підкреслив, що паспорти старого зразку та свідоцтва має низький рівень захисту і не мають зчитуваної електронно інформації.

Чиновник наголосив, що нововведення зможе спростити ідентифікацію громадян на кордоні, а це, у свою чергу, підвищить загальний рівень безпеки, особливо в умовах збройної агресії Росії, щодо України.

  • Нагадаємо, раніше в МЗС повідомляли, що для впровадження візового режиму з РФ необхідно збільшувати штат консульств у Росії

новини партнерів

23 січня, 2020 четвер

23 січня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати