live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Заступник глави МЗС розповів про плани розв'язання конфлікту на Донбасі

Україна має декілька варіантів закінчення війни на Донбасі

Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

"Якщо буде зрозуміло, що РФ не готова виконувати свою частину зобов’язань за Мінськими угодами – це виведення її збройних сил, припинення фінансування терористів, втручання у внутрішні справи України – то, звичайно, ніякого врегулювання не відбудеться", - сказав Боднар.

Наступним можливим варіантом може стати міжнародна миротворча операція.

"Спочатку миру потрібно досягти, а потім його підтримувати. Є різні думки, як це слід робити, й ідеї вже опрацьовувалися з нашими партнерами по "нормандській четвірці". Звичайно, без росіян. Росіяни цю ідею поки що блокують. Якщо вони й вбачали в ній якийсь сенс, то тільки для охорони персоналу ОБСЄ. Для нас це було неприйнятно, бо ми маємо на меті не замороження конфлікту, а його вирішення", - сказав Боднар.

Він підкреслив, що міжнародна миротворча операція має охоплювати всю окуповану територію та складатися з військового, поліцейського та цивільного компонентів.

"Це – поетапне виведення російських військ, поетапне введення миротворчих сил і таким чином встановлення миру, а потім – поступова реінтеграція цих територій. І, якщо це не вдається, наприклад, російська сторона не погодиться на таку місію, залишається план "В" – замороження конфлікту", - додав дипломат.

За його оцінкою третій умовний план "В" - найгірший варіант, коли території лишаються окупованими, поки агресія триває.

новини партнерів

20 січня, 2020 понеділок

20 січня, 2020 понеділок

19 січня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати