60% громадян висловились за розведення сил на Донбасі, 27% - проти, - опитування


фото: reuters
Нове опитування показує регіональну різницю у ставленні українців до розведення військ, проведення виборів на Донбасі та амністії бойовикам з 4 по 19 листопада 2019 року

Представники фонду "Демократичні ініціативи" та КМІС провели дослідження громадської думки українців у період з 4 по 19 листопада 2019 року.

Так на питання про ставлення до розведення військових сил на Донбасі, 60% відповіли схвально, проти 27% негативних відповідей. Однак спостерігаються істотні регіональні відмінності – якщо на Півдні та Сході 74–79% громадян позитивно оцінюють такий крок, то у Центрі України таких 53%, а на Заході – 47%. Майже одноголосно таке рішення підтримують виборці "Опозиційної платформи – За життя" (90%), серед прихильників "Слуги народу" 69% оцінюють це рішення позитивно, 20% – негативно та ще 10% не визначилися. З виборцями партії "Європейська солідарність» ситуація протилежна – 19% схвалюють розведення військ, натомість 72% ставляться до цього критично.

Українці здебільшого з пересторогою ставляться до проведення місцевих виборів на неконтрольованих Україною територіях Донецької та Луганської областей – лише 20% говорять, що вибори слід провести якомога швидше без жодних передумов.

Ще 21% підтримують проведення виборів після звільнення цих територій від російських військ та роззброєння бойовиків, а 24,5% українців вважають, що вибори можна проводити лише через кілька років після того, як Україна встановить повний контроль над цими територіями. Більш лояльно ставляться до проведення виборів без передумов на Півдні та Сході (37% та 38%), а на Заході та в Центрі цей варіант підтримують лише 9% та 11% відповідно. Серед прихильників "ОПЗЖ" 52% підтримують проведення виборів без передумов, серед виборців "Слуги народу" – 20%, а серед прихильників "ЄС" таких лише 5%.

Повна амністія для всіх без винятку, хто був задіяний у військовому конфлікті на Донбасі, не прийнятна для громадян, – лише 8% висловилися на підтримку такого кроку. Ще 22% вважають, що амністувати можна учасників незаконних збройних формувань, за винятком тих, хто чинив серйозні злочини (вбивства цивільних людей, тортури тощо). Чверть громадян України не готові до жодного варіанту амністії – на їхню думку, треба притягати до відповідальності усіх згідно з законом.

  • Нагадаємо, що в цьому опитуванні 58% українців заради миру на Донбасі підтвердили  готовність йти на компроміси.

новини партнерів

15 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати