live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Міносвіти заявили, що підготують вчителів української мови для угорських шкіл на Закарпатті

Міністр освіти і науки Ганна Новосад
фото: zakarpattya.net.ua
Міністр освіти і науки Ганна Новосад заявила, що в уряді продовжать роботу з впровадження закону “Про освіту” згідно з рекомендаціями Венеційської комісії

Про це повідомляє Укрінформ.

На зустрічі з угорцями Закарпаття Новосад акцентувала, що найближчими роками уряд інвестуватиме в підготовку вчителів української мови угорських шкіл. Також вкладатимуть у підручники, які мають бути адаптовані для вивчення української мови в угорських школах.

“У рамках робочої поїздки на Закарпаття у нас була зустріч із представниками угорської громади області. Ми знаємо, що уже кілька років тривають суперечки навколо Закону “Про освіту”. Сьогодні на зустрічі в Ужгороді ми донесли до представників громади позицію нашого уряду в цьому питанні. Вона полягає у тому, що ми продовжимо впровадження Закону “Про освіту” 2017 року, виконуючи усі рекомендації, які нам дала Венеційська комісія, та спираючись на рішення Конституційного Суду, який визнав закон конституційним,” - заявила Новосад.

Вона наголосила, що на цій зустрічі було важливо донести до представників угорців дві речі.

“Перша — аби кожна дитина, незалежно від місця проживання, мала доступ до якісної освіти і володіла українською мовою, і ми як держава повинні це забезпечити. Друге — у липні Конституційний Суд дуже чітко сказав, що Закон “Про освіту” є конституційним, і тому повертатися до розмов, що у ньому є якісь обмеження для представників нацменшин в Україні, ми не будемо” - сказала вона.

Новосад зазначила, що наразі урядом продовжується імплементаційний період цього закону до 2023 року, а з 23-го року діти в державних школах з угорською мовою викладання будуть вивчати українську мову у збільшеному об'ємі. При цьому їхнє право на навчання рідною мовою зберігається.

  • Нагадаємо, експрезидент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", який розкритикували Угорщина та Румунія через статтю про освіту державною мовою.
  • МЗС України направило закон "Про освіту" на експертизу до Венеціанської комісії.
  • Венеційська комісія не підтримала закиди Угорщини щодо українського освітнього закону. В ЄС згодні, що освітній закон не порушує угоду про асоціацію.
  • 8 грудня Венеційська комісія оприлюднила загальні висновки щодо української реформи освіти, яка викликала критику з боку Угорщини. Комісія прийняла рішення, що нерівне ставлення до мов, що не стосуються до офіційних мов ЄС, є "проблематичним". Комісія написала, що вирішити цю проблему допоможе внесення змін у 7-му статтю закону.
  • 11 грудня Венеційська комісія офіційно оприлюднила рішення щодо мовної статті закону України "Про освіту".
  • Держсекретар МЗС Румунії заявив, що румунський уряд вважає за необхідне продовження діалогу з Україною у багатосторонньому форматі, зокрема в НАТО, попри невирішену суперечку щодо ст. 7 закону "Про освіту".
  • Нагадаємо, на відміну від Румунії, Угорщина блокує подальше зближення України з НАТО та ЄС.

новини партнерів

8 липня, 2020 середа

7 липня, 2020 вівторок

8 липня, 2020 середа

7 липня, 2020 вівторок

6 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати