live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Британії розглядають скарги Росії та України у справі про $3 млрд "боргу Януковича"


фото: reuters
Верховний суд Великої Британії розпочинає розгляд скарг України і Росії на рішення апеляційного суду, щодо єврооблігацій на $3 млрд, взятих в борг в останній місяці правління Януковича

Про це йдеться у порядку денному засідань Верховного суду Великої Британії на поточний тиждень.

Слухання розпочинаються в понеділок, 9 грудня, а рішення суду очікують в четвер, 12 грудня.

Раніше, 14 вересня 2018 року, у справі про єврооблігації, випущені урядом Азарова 12 грудня 2013 року Апеляційний суд Англії підтримав позицію України у справі проти Росії щодо повернення так званого "боргу Януковича" у розмірі $3 млрд, визнавши, що політичний мотив у операції по купівлі боргових зобов'язань. Тепер російська сторона оскаржує рішення суду попередньої інстанції загалом.

Росія домагається виплати номінальної вартості єврооблігацій на $3 млрд, суми нездійсненого купонного платежу на $75 млн, а також штрафних відсотків, що нараховуються в сумі $674 тис. за кожен день прострочення і частини витрат у рамках розгляду.

  • Нагадаємо, наприкінці 2013 року президент РФ Володимир Путін і на той час президент України Віктор Янукович домовилися про кредит від Росії в розмірі $15 млрд шляхом купівлі українських облігацій. Росія встигла викупити облігації на $3 млрд. Після падіння режиму Януковича Україна пропонувала Росії реструктуризацію боргу, проте росіяни позвалися проти України до Високого суду Лондона щодо стягнення грошей.
  • Україна на свій захист назвала угоду Путіна-Януковича незаконною і такою, що не підлягає примусовому виконанню. У запереченні йдеться про порушення внутрішнього законодавства і нормативних процедур під час випуску єврооблігацій, тиск з боку РФ з метою не допустити Угоди про асоціацію України з ЄС, вказані докази військового вторгнення Росії в Крим, дестабілізація Росією ситуації на сході України та підтримка в цьому регіоні військових дій.
  • 29 березня 2017 року Високий суд Лондона зобов'язав Україну сплатити борг, але дозволив подати апеляцію та призупинив своє рішення.
  • Апеляційний суд вирішив, що суд першої інстанції помилково не взяв до уваги твердження України про те, що надання $3 млрд було частиною політики Кремля та має розглядатися як політичний хабар. Відповідно, апеляційний суд ухвалив продовжити розгляд справи за повною процедурою.


 

новини партнерів

17 січня, 2020 п'ятниця

17 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати