live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У найдавнішій книгозбірні України пройде благодійний вечір

Найдавніша книгозбірня України, яка налічує близько 120 тисяч стародруків, стане місцем проведення атмосферного благодійного заходу

13 грудня під дахом Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка, що на вулиці Драгоманова 5, інтелектуали, впливові люди, світська та ділова еліта об'єднаються заради спільної мети. Кількість історично цінних матеріалів, зібрана в межах стін цієї будівлі, вражає. Тепер сучасність диктує нам нове завдання - створення цифрової бібліотеки, що дозволить розширити доступ до цих давніх видань та, звісно, зберегти їх. Проте для досягнення цієї мети треба залучити меценатів, що допоможуть його реалізувати.

Окрім нагоди продовжити традиції меценатства, доброчинний вечір на Андрія –  це також стилізований захід.
На святі будуть відтворені давні обряди та звичаї, які організатори спеціально поглиблено вивчали разом із фольклористами перед створенням сценарію. Пісні, танці, поговірки, декор, андріївські солодощі - усе, щоб проникнутись українським колоритом та відчути магію благодійності.

Чи варто казати, що дбайливе зберігання, поповнення фондів новими пам'ятками літератури - заслуга численних меценатів? Впродовж багатьох століть благородні покровителі мистецтва вносили свою лепту, щоб зберігати самобутність книгозбірні і, що навіть більш важливо - розвивати її. І сьогодні багато небайдужих та талановитих людей цікавляться історією цієї унікальної бібліотеки та шукають способи дарувати їй можливість вдосконалюватись. Деякі з запрошених на захід заздалегідь виявили прагнення підтримати акцію. Наприклад, гурт Roсkoko вже долучився до проекту, ставши партнером дійства та записавши музичне відео всередині книгозбірні. 

Захід уже отримав схвалення в засобах масової інформації, а люди, що опікуються приготуванням свята, діляться прогнозами та очікуваннями від проекту. "Бібліотека Львівського університету сьогодні – це не лише ресурсний, але й важливий науково-освітній осередок, місце пам’яті і простір творення. Ми вже багато зробили, але завершення проекту дозволить суттєво розширити перспективи гідної української репрезентації у світовому інформаційному просторі. Доброчинний вечір на Андрія – це чудова нагода згадати про традиції та дієво окреслити шлях до відкритих і якісних ресурсів. А викладачі, науковці, студенти, учні і всі зацікавлені дуже швидко це по-справжньому оцінять!”, – наголошує директор Наукової бібліотеки Василь Кметь.

Перші кроки на шляху до створення цифрової бібліотеки вже здійснено. Частково придбано сканувальну техніку, реалізовано кілька успішних акцій. Але найбільші надії, все ж, покладені на доброчинний захід на Андрія, який проводитиметься під гаслом "Меценати живуть вічно у безсмертній справі, в яку вони вкладають душу".

 

Все по темі

новини партнерів

1 жовтня, 2020 четвер

1 жовтня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати