live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Оксана Забужко про Артема Мірошниченка: "Це обличчя має тепер бути скрізь - на плакатах і значках, футболках і наліпках"

Одна з найвідоміших сучасних авторок, письменниця зі світовим ім'ям Оксана Забужко закликає українську владу і суспільство глибоко переосмислити те, що сталося з Артемом Мірошниченком із міста Бахмута на Донеччині, й відповісти на скоєне щодо нього згідно із законом та відповідно до національних і державних інтересів

Про це йдеться в її статті "На смерть Артема Мірошниченко", розміщений на Facebook-сторінці письменниці,передає Еспресо.TV.

"Це обличчя має тепер бути скрізь - на плакатах і значках, футболках і наліпках, впізнаване кожному. Як постійна пригадка нам усім: цей чоловік загинув за те, щоб українці нарешті перестали боятись своєї мови. А для цього боятись мають ті, хто готовий за неї нас вбивати",- зазначає Забужко.

Читайте також: Оксана Забужко: Зеленський тут на гастролях. Він не знає країни і не відчуває її

Українська держава в цьому процесі зобов'язана, як наголошується, в інтересах "власного виживання", показово "гупнути кулаком, демонструючи на своїй території Силу Закону, - щоб кожен нащадок вертухаїв, якого трясе на звук недобитої його "дєдамі" мови, сто раз вкусив себе за язика, перш ніж щось проти неї бевкнути".

"А медіа всіх рівнів мають якнайширше висвітлювати перебіг судового процесу - і соціально-культурний профіль убивць, і їх бекґраунд до 4-го коліна, тато-мама-дід-баба, школа-вчителі, що дивились, яку музику слухали, - громадської уваги тут має бути не менше, ніж до харківського процесу Зайцевої: іншого способу коли-небудь очиститись від задавненої зарази немає, країна мусить ясно бачити, чим вигодовується її смерть", - поясняє авторка.

"Бо інакше завтра-позавтра (в перерахунку на роки, не на десятиліття!) вони уб'ють вас усіх - із "провідниками толерантности", щирими адептами "какойразніци" та всією своєю аґентурою й виконавцями включно",- підсумовує Забужко.

  • Як вже повідомлялося, на думку письмениці та есеїстки Галини Пагутяк, у зв'язку з вбивством громадського активіста Артема Мірошниченка, нападникам на якого не сподобалося, що чоловік спілкується державною мовою, українська інтелігенція, особлива та її частина, яка представлена на Заході, має виступити зі спільною позицією і "розповісти про приниження державної мови в Україні і наступ "руського міра".

новини партнерів

23 січня, 2020 четвер

23 січня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати