live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Львові відзначили інтелектуально відважних Олександра Ройтбурда, Тамару Гундорову й Станіслава Росєка


фото:
14 грудня у львівському Палаці Потоцьких відбулася традиційна церемонія вручення відзнак капітули Незалежного культурологічного часопису "Ї" - орденів "За інтелектуальну відвагу"

Цього року було нагороджено: Олександра Ройтбурда, художника, директора Одеського художнього музею "за гідність та відвагу у творенні новітніх візуальних і  вербальних сенсів";   

null
Олександр Ройтбурд

Тамару Гундорову, українську літературознавицю, завідувачку відділу теорії літератури Інституту літератури імені  Шевченка НАН України «за відважну інтелектуальну інтерпретацію постмодерної дійсності як у літературі, так і у житті»; Станіслава Росєка,  професора Гданського університету, головного редактора видавництва "Слово, Образ, Територія" "за активну участь у формуванні модерного інтелектуального дискурсу як у Польщі, так і в Україні".   

null
Тамара Гундорова

null
Станіслав Росєк

 "Як направити стосунки у наших оскаженілих суспільствах, не вдаючись до примусу та насильства?  Було запропоновано два шляхи. Або через апеляцію до сумління – це шлях, яким пропонують іти всі релігійні авторитети. Це шлях Христа. Однак чи спрацював він після двох тисяч років апеляції до людського сумління? Російський ваґнерівець так само щиро відрубує лопатою голову сирійському полоненому, як і в часи Навуходоносора. Інший шлях можна окреслити як дотримання формальних законів. Це шлях Конфуція (…)  Що залишається? Як на мене, то правила взаємного толерування. Найкраще вони кодифіковані в англо-саксонській традиції – з її правом у тому числі. Де так є так, а ні є ні, де чорне є чорним, а біле – білим", - виголосив у вступному слові, відкриваючи церемонію, головний редактор незалежного культурологічного журналу "Ї" Тарас Возняк.  

ДОВІДКА:  Нагорода "За інтелектуальну відвагу" є громадською і щороку визначається Капітулою Незалежного культурологічного Журналу "Ї". Серед кавалерів: Борис Тарасюк, Наталя Яковенко, Мирослав Попович, В’ячеслав Брюховецький, Роман Віктюк,  Мирослав Маринович,  Григорій Грабович, Мустафа Джемільов, Леонід Фінберг, Микола Княжицький, Мойсей Фішбейн, Богуміла Бердиховська, Йосиф Зісельс та інші.   

новини партнерів

18 січня, 2020 субота

18 січня, 2020 субота

17 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати