live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

До електронного реєстру забудов вшили "привіт-закладку" від попередників, - Федоров

Михайло Федоров
фото: tsn
У електронному реєстрі послуг у сфері будівництва виявили дивний скрипт, який дозволяє тимчасово приховувати документи від публічного доступу

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Facebook

"Винахідливість корупціонерів необмежена. Їхню б кмітливість та на користь громадян. У минулу п'ятницю ми запустили перші 9 електронних послуг у сфері будівництва без чиновника. Лише за вихідні почато 19 будівництв та 6 об’єктів введено в експлуатацію онлайн.

Уважно стежачи за першими послугами, ми виявили дивний факт: документи після автоматизованої перевірки реєструються в реєстрі автоматично, втім, вони не відображаються в публічній частині реєстру. Тобто публічно перевірити, що, наприклад, декларація зареєстрована, неможливо.

Наші фахівці швидко перевірили цю ситуацію і знайшли в реєстрі будівництва дуже дивний скрипт із не менш дивною назвою "не світить", який приховував документи на строк до 10 днів залежно від різних параметрів, які вносилися явно не адміністратором системи. Такий собі "привіт-закладка" від попередників”, - йдеться у повідомленні.

У МІнцифри пояснюють це схемою: “коли раніше після подачі людьми документів з ними зв’язувалися сторонні особи і пропонували прискорити реєстрацію документів”.

Міністр повідомив, що зараз скрипт видалено. Федоров також повідомив, що цього тижня буде оприлюднено реєстр будівництва у формі відкритих даних, "щоб раз і назавжди зняти всі можливі маніпуляції та приховування даних".

Це дасть можливість ЗМІ, бізнесу громадськості легко перевіряти легітимність будь-якого будівництва, аналізувати забудовника: чи багато в нього довгобудів та порушень у минулому.

новини партнерів

23 січня, 2020 четвер

23 січня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати