live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Суд оголосив перерву в розгляді справи про “пов’язані” кредити у ПриватБанку для родини Суркісів


фото: reuters
Велика палата Верховного суду оголосила перерву до 31 січня 2020 року в розгляді справи за позовом сім'ї Суркісів про скасування рішення НБУ про визнання членів сім'ї Суркісів пов’язаними з ПриватБанком особами

Про повідомляє НВ Бізнес.

Також сім'я Суркісів вимагає визнати недійсними договори обміну їх коштів на акції ПриватБанку (bail-in).

Повідомляється, що перерву оголошено у зв’язку з необхідністю Генеральної прокуратури ознайомитися з матеріалами справи.

Предметом суперечки є визнання протиправним та скасування рішення НБУ № 105 від 13.12.2016 року в частині, що стосується позивачів, визнання протиправним та скасування наказу уповноваженої особи ФГВФО № 22 від 20.12.2016, та наказу № 44 в частині, що стосується позивачів, визнання недійсними з моменту укладення договорів придбання акцій додаткової емісії, визнання протиправними та скасування рішень виконавчої дирекції Фонду, стягнення коштів з ПриватБанку.

Зазначимо, що в межах націоналізації ПриватБанку вклади родини Суркісів обміняли на акції, адже саму родину визнали пов’язаними з банком особами. Проведення цієї операції дозволило державі надалі придбати акції банку за 1 гривню та перевести банк у свою власність (націоналізувати ПриватБанк). Родина Суркісів цю операцію оскаржувала у судах різних інстанцій, зокрема у Верховному суді.

Договори обміну зобов’язань (bail-in) на акції додаткової емісії ПриватБанку і наступні договори продажу акцій державі є технічною процедурою націоналізації банку. Якщо визнати договори bail-in недійсними, то фактично націоналізація була проведена на підставі неправомірних договорів.

Також рішення на користь Суркісів означатиме, що всі, хто був визнаний пов’язаною особою з банком, можуть оскаржити це, тоді держава ризикує втратити близько 29 млрд грн (сума bail-in).

  • Нагадаємо, упродовж наступного тижня (16-19 грудня) відбудеться три судові засідання, пов’язані з процесом націоналізації ПриватБанку
  • 18 грудня відбудеться розгляд справи у Печерському суді Києва, у якому колишній власник ПриватБанку Ігор Коломойський вимагає визнати недостовірною заяву НБУ, яка “принизила його честь, гідність та ділову репутацію”.
  • А 19 грудня відбудеться розгляд апеляції на рішення Окружного адміністративного суду, який визнав незаконним рішення про неплатоспроможність ПриватБанку та його націоналізацію. Цю справу розгляне Шостий апеляційний адміністративний суд.

новини партнерів

14 серпня, 2020 п'ятниця

13 серпня, 2020 четвер

14 серпня, 2020 п'ятниця

13 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати