live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У США підготували закон, що засуджує утиски Росією вірян в Криму та на Донбасі


фото: ap
Конгресмени США Джо Вілсон та Еммануель Клівер внесли до Конгресу законопроєкт з підтримки свободи віросповідання на території України, в якому засуджують утиски Росією вірян в Криму та на Донбасі

Про це повідомляє Голос Америки.

"Кремль переслідує мирні релігійні громади в окупованому Криму та контрольованому його представниками Донбасі навіть більш жорстко та широко, ніж на території Росії Уряд Росії порушує міжнародне гуманітарне право та міжнародні зобов'язання з поваги та захисту релігійних свобод. Беззаконня Кремля має тягнути за собою наслідки, що означатиме правосуддя для народу України", - сказав Клівер.

За словами Вілсона, більше ніж п'ять років Росія незаконно окуповує Крим та контролює частину Донбасу збройними формуваннями, якими вона командує. "Службовці та найманці Кремля викрадають, ув'язнюють та катують людей в цих регіонах за їх віру. Російські посадовці несуть провину і цей законопроект допоможе притягнути їх до відповідальності", - додав конгресмен.

Внести законопроєкт до Сенату США планують цього тижня.

У ньому вказується, що порушення, які Росія здійснює на окупованій та контрольованій території, в основному спрямовані проти Православної Церкви України, Української Греко-католицької Церкви, протестантів та Свідків Єгови.

Згідно з проєктом закону, президент Сполучених Штатів буде зобов'язаний брати до уваги порушення прав вірян і на окупованих та контрольованих Росією територіях при рішенні, чи вносити Росію до переліку країни, дії яких викликають особливу стурбованість в цій сфері.

Законопроєкт роз'яснює, що Росія несе відповідальність за порушення на територіях, які вона окупувала, або контролює.  

новини партнерів

26 січня, 2020 неділя

25 січня, 2020 субота

26 січня, 2020 неділя

25 січня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати