live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада проголосувала законопроєкт про "злодіїв в законі" в першому читанні


фото: rada.gov.ua
19 грудня Верховна Рада проголосувала поданий президентом законопроєкт про кримінальну відповідальність "злодіїв в законі" в першому читанні

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Народні депутати підтримали за основу в першому читанні законопроєкт глави держави Володимира Зеленського №2513. За нього проголосували 264 нардепи.

У законопроєкті  пропонують встановити, що злочин визнається вчиненим злочинним товариством, якщо він скоєний стійким ієрархічним об'єднанням декількох осіб (п'ять і більше), учасником, організатором, керівником та/або координатором якого є "злодій в законі". Також у цій частині статті пропонується визначити поняття "злодій в законі".

Зміни чекають і статтю 43 "Виконання спеціального завдання з попередження чи розкриття злочинної діяльності організованої групи, злочинної організації або злочинного співтовариства" Кримінального кодексу, що буде забезпечувати виконання спеціального завдання з попередження чи розкриття діяльності злочинного співтовариства.

Також у президентському законопроєкті запропонована нова редакція статті 255 "Створення злочинної організації" КК, яка покликана вдосконалити механізм притягнення осіб до кримінальної відповідальності за даною статтею.

Кримінальний кодекс пропонується доповнити новими статтями, а саме:

  • статтею 255-1 "Створення злочинного співтовариства та перебування особи у статусі "злодій в законі", що передбачає кримінальну відповідальність за створення злочинного співтовариства або керівництво таким співтовариством або участь у ній, або участь у злочинах, вчинюваних такою спільнотою (частина перша) або перебування особи у статусі "злодій в законі" (частина друга);
  • статтею 255-2 "Звернення до "злодія в законі" або іншому учаснику злочинного співтовариства", що передбачає кримінальну відповідальність за звернення до "злодія в законі" або іншому учаснику злочинного співтовариства з проханням вчинити злочин, та/або надати вплив у будь-якій формі на третіх осіб з метою прийняття ними рішень чи вчинення або невчинення ними дій.

Кримінальний кодекс хочуть доповнити статтею 255-3 "Організація проведення зустрічі (сходки) представників злочинних організацій або злочинних співтовариств, сприяння у її проведенні або керівництво нею", що передбачає встановлення кримінальної відповідальності за організацію проведення зустрічі (сходки) представників злочинних організацій або злочинних співтовариств для розроблення планів і умов спільного вчинення злочинів, матеріального забезпечення злочинної діяльності чи координації дій злочинних організацій або злочинних угруповань, а так само сприяння у її проведенні, або керівництво такою зустріччю (сходкою).

  • Нагадаємо, 2 грудня президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради проєкт закону "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою"
  • 16 грудня на погоджувальній раді ВР представник президента у Раді Руслан Стефанчук наголосив, що на останній тиждень пленарних засідень Ради у 2019 році Зеленський вніс закон  №2513, як невідкладний.

 

новини партнерів

6 серпня, 2020 четвер

6 серпня, 2020 четвер

5 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати