live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Оржель пояснив відмову від позову на $12 млрд проти "Газпрому"


фото: reuters
Можливий виграш за арбітраж проти "Газпрому" на $12,2 млрд, можна було б отримати лише через 3-5 років судів та простою української ГТС

Про це написав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель в колонці для ЕП.

"Орієнтовний прибуток, з яким Україна вийшла з цієї зустрічі, це понад 3 млрд доларів по арбітражу + орієнтовно 3 млрд доларів за транзит на рік протягом 5 років", - написав міністр.

Він сказав, що в п’ятирічній перспективі Україна отримає близько 18 млрд доларів, з них 3 - живими грошима – вже до нового року. І це – без жодних кабальних умов щодо придбання російського газу.

"Що таке 12,2 млрд доларів, про які йдеться в протоколі? Це – потенційний виграш в арбітражі за упущену вигоду", - пише Оржель.

Міністр наголошує, Україні важко було би відстоювати свою позицію за умови, якщо б Газпром прокачував транзитом хоча б мінімальні об’єми газу.

"Тут є три ключові моменти: сама цифра і слова "потенційний" та "упущена". Ми могли би їх отримати, якщо б Газпром повністю відмовився від транзиту через Україну і не пускав сюди інших (питання, хто міг би бути цим "іншим", теж актуальне). Але якщо Газпром прокачував хоча б мінімальні об’єми, то нам вже було б складно підтримувати переконливість своєї позиції", - написав Оржель

Крім того, за його словами, арбітраж – це довгий і витратний процес. 

"Припустимо, ми б отримали 12,2 млрд доларів (мінус судові витрати) протягом 3-5 років, якщо б наша ГТС стояла порожньою. Чи було б це перемогою для України? Ні. Тому що за наявними домовленостями ми маємо отримати більше від транзиту, ніж могли би виграти в суді за його відсутності", - підкреслює Оржель.

  • Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель заявив, що Росія виплатить Україні $3 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу до кінця 2019 року.

новини партнерів

5 квітня, 2020 неділя

5 квітня, 2020 неділя

4 квітня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати