"Не про лайки та соцмережі": Гончарук анонсував онлайн-проєкт із підвищення цифрової грамотності українців

Міністерство цифрової трансформації 21 січня запустить національну освітню онлайн-платформу з цифрової грамотності "Дія. Цифрова освіта"

Про запуск Національної програми цифрової грамотності заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук спільно з віце-прем'єр-міністром Михайлом Федоровим, передає Урядовий портал.

"Сьогодні ми робимо ще один важливий крок - крок до подолання цифрової нерівності в Україні. Необхідні цифрові навички мають бути доступні всім", - заявив прем'єр міністр України Олексій Гончарук на презентації.

"Зараз у програмі Уряду зазначена амбітна мета — навчити мінімум 6 мільйонів українців цифровій грамотності за 3 роки. Причому, 70% має бути віком від 30 до 60+ років. Мета абсолютно реалістична — у нас вже підготовлено конкретний план дій, як цього досягти. Ми створюємо онлайн-платформу з п’ятьма різними категоріями курсів. Всі вони будуть абсолютно безкоштовні та доступні для кожного. Окрім цього, ми налагоджуємо співпрацю з ЦНАПами, бібліотеками, приватним сектором, школами та університетами. Плануємо створення власної мережі офлайн-хабів, щоб охопити програмою якомога більше людей", - розказав віце-прем'єр та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Під час презентації були озвучені наступні цифри:

53,5% українців знаходяться нижче позначки "середній рівень" у питаннях цифрової грамотності. Не володіють цифровими навичками 15,1% українців, а володіють низьким рівнем цифрових навичок 37,9% громадян. 34% українців у віці 18-70 років за останній рік ставали об’єктом хоча б одного з видів шахрайських дій в Інтернеті, а серед молоді у віці 10-17 років — 49,5% українців ставали жертвами онлайн шахрайства. Найбільш незахищеними сегментами в інтернеті є молодь до 16 років, та люди старше 60 років.

Дослідження вже доступне за посиланням.

У Міністерстві цифрової трансформації зазначають, що запуск національної онлайн-платформи з цифрової грамотності — це історична подія, яка стане початком цифрового прориву України.