live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У групі Rothschild визнали, що продаж землі є для України "емоційно, психологічно та політично складним питанням"

Якщо на ринку землі одні гравці зможуть купувати угіддя, а інші ні - це буде нечесна конкуренція. Як наслідок, щонайменше скоротяться інвестиції, щонайбільше - вони підуть з країни

Про це один з найбільших інвестиційних "гуру" світу, керуючий директор міжнародної банківської групи Rothschild в країнах СНД Джованні Сальветті заявив в інтерв'ю українському спеціалізованому аграрному виданню Latifundist.com, яке вийшло 3 січня 2020 року, передає Еспресо.TV.

"Сьогодні земля і ринок - це емоційно, психологічно і політично складне питання. Вирішувати його потрібно поступово. З одного боку, дати ресурс для покупки землі дрібним і середнім (підприємствам - ред.). З іншого - дозволити вже працюючим компаніям з іноземним капіталом викуповувати оброблювану ними землю в Україні. Сукупно компанії з іноземним капіталом, а також українські публічні компанії (частина акцій продається на біржах) обробляють в Україні 5% усіх с/г земель", - зазначив він.

На думку Сальветті, Україні слід піти шляхом "компромісу."

"Компроміс можливий. Державні банки, напевно, повинні запропонувати доступний пакет послуг (не лише кредити) для малих і середніх агровиробників. З фінансуванням таких програм можуть допомогти і міжнародні інституції", - вважає фінансист.

"Це можуть бути компромісні кроки на першому етапі земельної реформи. Далі потрібно дивитися - виправдаються чи ні існуючі в суспільстві ризики, пов'язані з земельною реформою. Я думаю, що ні", - додав він.

Загалом, згідно з оцінкою Сальветті, земельна реформа без обмежень для іноземців - "це $ 10 млрд протягом перших 5 років".

"В середньому в рік - близько $ 2 млрд", - наголосив представник групи Rothschild.

новини партнерів

10 квітня, 2020 п'ятниця

10 квітня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати