live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Цей день в історії: народився Сергій Корольов, КДБ почало спецоперацію "Блок" проти української інтелігенції, канал ABC запустив серіал "Династія"

12 січня 1907 року на Житомирщині народився Сергій Корольов, вчений, конструктор та організатор виробництва ракетно-космічної техніки та ракетної зброї, основоположник практичної космонавтики

Про це нагадує освітній проект Пам'ять нації, передає Еспресо.TV.

У 1922 році, склавши екстерном усі іспити, Корольов вступив до передвипускного класу Першої одеської будпрофшколи. Згодом навчався у Київському політехнічному інституті та в Московському державному технічному університеті ім. М. Баумана. У молодому віці захворів на тиф.

На громадських засадах працював у Групах вивчення ракетного руху. За його ініціативи створено Реактивний науково-дослідний інститут. У 1938 році Корольова заарештували за звинувачення у завданні шкоди розвитку військової техніки. Вирок: десять років виправно-трудових таборів із позбавленням прав на п’ять років та конфіскацією майна. Місце покарання - Колима.

У воєнний час заарештований Корольов в тилу будував літаки та ракети під керівництвом російського авіаконструктора Туполєва. Під керівництвом Корольова були побудовані ракети, які стали основою ядерного щита країни, вперше у світі була побудована міжконтинентальна ракета далекої дії Р-7 та було виведено на навколоземну орбіту перший штучний супутник землі. Під його егідою у 1959 році другий радянський "Лунник" вийшов на поверхню Місяця, уперше в космос полетіли собаки Білка та Стрілка, а 12 квітня 1961 року вперше у світі був здійснений політ людини (Юрій Гагарін) у космос, який тривав 109 хвилин.

А 12 січня 12 січня 1972 року КДБ УРСР у Києві та Львові було заарештовано 14 діячів дисидентського руху, звинувачених в "українському буржуазному націоналізмі" і поширенні самвидаву.

Всього протягом року зазнали репресій 89 чоловік, більшість з яких були засуджені до великих термінів ув'язнення або поміщені у психіатричні лікарні. Це стало початком масових репресій проти української інтелігенції, які тривали майже неперервно до кінця 1976 року, коли за ініціативою голова КДБ Віталія Федорчука розпочалось переслідування організаторів і учасників Гельсінського руху,розповідає Цей день в історії.

12-го ж січня 1981 року на американському каналі ABC-TV відбулась прем'єра першої серії "мильної" телеепопеї "Династія" з Джоан Коллінз і Джоном Форсайтом у головних ролях.

Показ серіалу "Династія" тривав до травня 1989 року і за цей час було продемонстровано 220 серій. На піку популярності (1983 р.) в ньому знялись президент США Джеральд Форд і державний секретар США Генрі Кіссінджер, котрі зіграли самих себе.

новини партнерів

11 серпня, 2020 вівторок

10 серпня, 2020 понеділок

11 серпня, 2020 вівторок

10 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати