Українську ГТС модернізують під транзитну потужність 40 млрд кубометрів, - Макогон


фото: Укрінформ
Україна планує переобладнати газотранспортну систему під транзитну потужність близько 40 млрд кубометрів

Про це розповів гендиректор компанії "Оператор газотранспортної системи України" Сергій Макогон в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Є розуміння, що, швидше за все, буде плюс-мінус 40 млрд (кубометрів. - ред.). І під ці потужності ми будемо перебудовувати систему", - сказав Макогон.

За його словами, вкладати будуть у модернізацію тільки тих компресорних станцій, які будуть використовуватися.

Макогон також зазначив, що обов'язковим буде дозвіл на таку оптимізацію з боку Кабінету Міністрів.

"Самі труби викопувати ніхто не буде, тому що це економічно недоцільно", - зазначив Макогон, уточнивши, що в трубах буде знижено тиск і діагностика буде проводитися рідше.

При цьому він вважає, що транзит російського газу через ГТС України в обсязі 40 млрд кубометрів збережеться і після 2024 року.

За словами Макогона, російський "Північний потік" не має такого балансу потужності і гнучкості, як українська ГТС. "Тому наша система повинна залишитися затребуваною, якщо "Газпром" залишиться основним постачальником газу в Європу", - пояснив він.

  • Після відділення газотранспортної системи від управління "Нафтогазу" і її передачі компанія може отримати від компанії Магістральні газопроводи України більш як 180 мільярдів гривень протягом 10 років.

новини партнерів

21 січня, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати