Глава ГТС спрогнозував, скільки газу йтиме транзитом з РФ через Україну за 5 років


фото: vgolos
Через 5 років транзит газу з РФ територією України залишиться на рівні 40 млрд кубометрів на рік, але газотранспортна система повинна бути готова й до іншого розвитку подій

Про це заявив голова Оператора ГТС Сергій Макогон в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

"Думаю, що він (транзит - ЕП) залишиться не менше 40 млрд кубометрів. Такий баланс потужності, такої гнучкості, яку може дати українська ГТС, більше немає. "Північний потік" - це абсолютно негнучка система. У них варто одна компресорна станція на 200 або 250 атмосфер на Балтиці та качає через весь регіон газ, який виходить в Німеччині. Ця система розрахована на постійну прокачування стабільних обсягів. Тому наша система повинна залишитися затребуваною, якщо "Газпром" залишиться основним постачальником газу в Європу", - повідомляє Макогон.

У планах Макогона зробити так, що б через 5 років ГТС, у разі потреби, могла працювати тільки на внутрішніх обсягах.

"Наступні п'ять років у нас буде достатній дохід, який дозволить нашу систему привести в порядок. Я для себе поставив завдання привести ГТС до того виду, щоб через п'ять років ми були в змозі працювати, навіть грунтуючись тільки на внутрішніх обсягах споживання. Думаю, що навіть через п'ять років транзит залишиться, але ми повинні підготуватися і до іншого розвитку подій", - резюмував глава Оператора ГТС.

новини партнерів

22 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати