Кулеба заявив про "обережний оптимізм" у відносинах України та Угорщини


фото: rbc.ua
Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба заявив, що Україна з оптимізмом дивиться у майбутнє відносин з Угорщиною

Про це повідомляє Укрінформ.

"Угорщина зараз не є проблемою у наших відносинах з НАТО, з Угорщиною в нас зараз є обережний оптимізм. З початку року деякі речі відбулися, які дають нам можливість розраховувати на подальші спільні кроки - і Україні, і Угорщині - з врегулювання тієї ситуації, що склалася", - сказав чиновник.

За його словами, він чекає зустрічі з міністром закордонних справ та зовнішньої торгівлі Угорщини Петером Сіярто, під час якої обговорять не тільки розвиток торгівлі, а й шляхи "виходу з ситуації, в якій ми вже два роки перебуваємо".

Кулеба наголосив, що не відходить від позиції захисту інтересів України.

"Це не буде повернення в ту ситуацію, що існувала до ухвалення Верховною Радою закону про освіту. Але треба шукати компроміси. Безумовно будемо шукати та йти на компроміси, і очікуємо, що й угорська сторона так само буде йти на компроміси. Нам потрібно спільне рішення, як врахує інтереси обох сторін", - сказав він.

30 жовтня 2019 року Угорщина заблокувала спільну заяву НАТО по Україні через "невиконання Києвом вимог Будапешта щодо угорської меншини Закарпатської області".

Однак потім, в останню хвилину, Будапешт розблокував спільну заяву послів країн НАТО по Україні після того, як у текст документа внесли угорські поправки.

У 2017 році в Україні набув чинності закон про освіту. Згідно з новим законом, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська мова.

Офіційний Будапешт розцінив зміни щодо мови освітнього процесу як порушення гуманітарних прав угорців, які проживають на території України. Угорщина блокувала зустрічі на рівні міністрів України-НАТО і звернулася до Альянсу з проханням припинити допомогу Києву "через провал реформ".

новини партнерів

18 січня, 2021 понеділок

17 січня, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати