В Україні затвердили Стратегію розвитку фінансового сектору до 2025 року


фото: bank.gov.ua
Фінансові регулятори України затвердили стратегію розвитку фінансового сектора до 2025 року

Про це повідомила пресслужба Національного банку України.

Стратегія передбачає, що фінансові регулятори Нацбанк, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Фонд гарантування вкладів, Мінфін та Нацкомфінпослуг працюватимуть над посиленням захисту прав кредиторів та інвесторів, а також запроваджуватимуть в Україні європейське законодавство.

Також документ передбачає запровадження в Україні ринку сільськогосподарської землі - нагадаємо, Верховна Рада ухвалила відповідний закон лише у першому читанні.

“Макроекономічний розвиток стимулюватиметься шляхом активізації кредитування малого і середнього підприємництва, зокрема фермерських господарств під заставу землі, усунення перешкод для перезапуску іпотечного кредитування, експортного фінансування”, - зазначили у Нацбанку.

Крім того, у планах Нацбанку та інших регуляторів працювати над запровадженням нових валютних послаблень та спрощуватимуть умови ведення бізнесу. 

Також документом передбачено:

  • Більш жорсткий контроль за фінансовими операціями для боротьби з відмиванням грошей;

  • Посилення захисту прав споживачів фінансових послуг (закон "про спліт" Рада ухвалила в 2019 році);

  • Розвиток інноваційних банківських та фінансових продуктів з використанням технології blockchain (цю технологію використовують у криптовалютах);

  • Розвиток венчурних інвестицій (інвестицій у стартапи та переважно інноваційні підприємства);

  • Створення платформи для краудфандингу та розвиток хмарних технологій на фінансових ринках.

“Реалізація Стратегії дасть змогу створити за п’ять років прозорий, конкурентний, стабільний та високотехнологічний фінансовий сектор. За таких умов він стане драйвером сталого та інклюзивного розвитку економіки України та сприятиме підвищенню добробуту громадян через ефективне акумулювання та перерозподіл фінансових ресурсів в економіці”, - вважають у Нацбанку.

новини партнерів

18 січня, 2021 понеділок

17 січня, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати