live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Як контролюватимуть перекази грошей ФОПів з бізнес-рахунку на особистий: пояснення ПриватБанку


фото: ekrd.com.ua
Порядок використання бізнес-рахунків фізичних осіб-підприємців для власних потреб носить технічний уточнюючий характер та не містить змін по суті для підприємців

Про це пише НВ Бізнес з посиланням на пояснення пресслужби ПриватБанку.

У ПриватБанку відзначили, що операції за рахунками ФОП виконуються тільки з урахуванням обмежень, встановлених Положенням про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням (постанова НБУ від 05.11.2014 № 705) та Положенням про ведення касових операцій у національній валюті України (постанова НБУ від 29.12.2017 № 148).

“Обмежень по виплаті чистого доходу ФОП, в тому числі через банкомат за допомогою корпоративної картки немає”, - вказується в роз’ясненні НБУ.

Щоб використовувати свій дохід для власних потреб в безготівковій формі, ФОП повинен свій дохід перевести на особистий рахунок. Але, якщо підприємець не надасть підтвердження про сплату податків і зборів, відсутність заборгованості по ним, він не зможе здійснити такий переказ. Саме цей момент викликав бурхливу дискусію в суспільстві.

У НБУ поянили, що для цього потрібно, заповнюючи в розрахунковому документі реквізит “Призначення платежу” повну інформацію про платіж, вказати про відсутність у нього податкового боргу (вимога пункту 3.7 глави 3 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою правління НБУ від 21.01.2004 № 22).

Як зазначили в ПриватБанку, контроль за сплатою податків і зборів, і застосування передбачених законом штрафів за порушення податкового законодавства покладено на контролюючі органи, відповідно до статті 191 Податкового кодексу України. 

“Банки не відносяться до них”, - підкреслили у пресслужбі банку.

Крім того, відповідно до вищезгаданої інструкції НБУ № 22, банк не несе відповідальності за достовірність змісту платіжного доручення, оформленого клієнтом, а також за повноту і своєчасність сплати клієнтом податків, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

“Відповідальність за відповідність інформації, зазначеної в платіжному дорученні, суті операції, за якою здійснюється переказ, несе платник, а в разі її невідповідності має відшкодовувати банку завдану внаслідок цього шкоду”, - сказали в ПриватБанку.

У банку зазначили, що ФОПи можуть перевірити наявність або відсутність у себе боргів на сайті Державної податкової служби .

“Таким чином, з огляду на вищевикладене, вважаємо: банк не повинен нічого міняти в своїх процесах; контроль платежів здійснюється банком тільки відповідно до вимог, які були встановлені постановами НБУ № 705 (Для операцій з картками) і 148 (Для касових операцій); відповідальність за своєчасну сплату податків покладено на платника податків (клієнт). Контроль за сплатою податків — на контролюючі органи (податкові інспекції)”, - резюмували в ПриватБанку.

новини партнерів

20 січня, 2020 понеділок

20 січня, 2020 понеділок

19 січня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати