live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Каральна психіатрія, ізоляція, відсутність лікування: Денісова заявила про порушення Росією прав українських політв'язнів


фото: lb.ua
Рустем Шейхалієв, Владлен Абдулкадиров - поміщені у психіатричну лікарню, Олега Приходька - ізольовано від зовнішнього світу, Тофік Абдулгазієв та Джеміль Гафаров - залишені помирати в СІЗО

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

"Усі ці кричущі факти були мною з’ясовані за останню добу. Рустема Шейхалієва та Владлена Абдулкадирова поміщено у психіатричну лікарню з цілодобовим відеонаглядом для проведення психіатричної експертизи, попри наявні проблеми зі здоров'ям. Це пряме порушення права на приватність", - заявила Денісова.

Також вона наголосила, що Олега Приходька звинувачено у вчиненні ще одного злочину, що в майбутньому дає підставу суду посилити міру покарання. Він повністю ізольований від зовнішнього світу, адже йому відмовлено у побаченнях з дружиною, а всі судові засідання проводяться у закритому режимі – туди допускають лише адвоката. Також до нього досі не допущено священника. Він звертався з клопотанням про побачення з архієпископом Кримської єпархії ПЦУ Климентом до слідчого, який безпосередньо має право надати дозвіл саме на відвідини українським священнослужителем, а не російським. Але йому відмовили.

"Джемілю Гафарову відмовлено у скасуванні рішення суду першої інстанції про продовження міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Нагадаю, що кримський татарин має хронічні захворювання нирок 4 стадії, а також страждає на ішемічну хворобу серця. Зважаючи на стан його здоров'я, рішення суду може стати фатальним для громадянина України та призвести до смерті", - написала омбудсвумен.

За її словами, Тофіка Абдулгазієва, у якого днями виявили зараження крові, після тривалого перебування в психіатричній лікарні, знову поміщено в ту ж саму загальну камеру, яка кишить блохами, клопами та комахами.

Денісова закликала Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелету,  голову ОБСЄ Еді Раму, комісара Ради Європи з прав людини Дуню Міятович, а також представників всіх дипломатичних місій відреагувати на факти порушень прав громадян України.

 

новини партнерів

25 лютого, 2020 вівторок

25 лютого, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати